KATEŘINA ENGLICHOVÁ A JITKA HOSPROVÁ | HARFA A VIOLA

Organizátor: Centrum kultury a vzdělávání Blatná
Místo konání: Starý palác, zámek Blatná
Datum: Od: 20.01.2015 19:00
Do: 20.01.2015 21:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: Blatná
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: infocentrum, recepce Městského muzea a na www.ckvb.cz
Cena: Vstupenky: 200/150Kč (plná cena/studenti, děti, senioři, ZTP)

Popis akce

Harfenistka Kateřina Englichová a violistka Jitka Hosprová patří k absolutní špičce svého oboru na naší hudební scéně. Charismatické dámy, jejichž hudba probudí a roztančí všechny vaše smysly.

Jitka Hosprová

Ve svém oboru je průkopnice. První česká sólistka na violu, je světově uznávaná pro své umění. Na svých CD prezentuje od r. 2001 klenoty české violové literatury a světové klasické moderny. Vystudovala Akademii múzických umění v Praze obor viola u doc. Jana Pěrušky a spolupracovala s legendárním italským violistou Luigi Albertem Biancchim, který ji dovedl k virtuoznímu mistrovství. Solově spolupracuje s řadou světových orchestrů – Vídenský rozhlasový orchestr, Orchestre Lorain, Belgická Filharmonie, Cameratam Chile, Česká Filharmonie, FOK, France Chamber Orchestra atd. Jako sólistka se představila na řadě světových hudebních  festivalů – Presenses-Francie, Rheingau Sommer, Kulturtage Dresden, Pražský Podzim, Pražské jaro, Moravský podzim,Smetanova Litomyšl, Kartágský hudební podzim a jiné.  Zdobí ji sólová debutová vystoupení v Londýně, Vídni, Paříži, Stockholmu, Římě, Santiagu de Chile, Waschingtonu D.C a New Yorku.

Kateřina Englichová 

Patří k výrazným osobnostem české harfové školy. Spolupracovala s významnými umělci a soubory, ať již u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Vilém Veverka, Pražákovo kvarteto, Wihanovo kvarteto, Haas Quartet, České noneto ad., tak v zahraničí – Mstislav Rostropovič, Eugenie Zukerman, Michael Kofler, Robert Stallman, Gerard Caussé, Cynthia Phelps, Michel Lethiec ad. Jako sólistka spolupracovala s dirigenty Zdeňkem Mácalem, Jiřím Bělohlávkem, Ondřejem Kukalem, Veiga Jardimem, Jakubem Hrůšou ad. Několik let hrála s Filadelfským orchestrem a měla možnost pracovat s dirigenty jako jsou Simon Rattle, Claudio Abbado, Riccardo Muti, Wolfgang Sawallish, Michael Tilson-Thomas, Seiji Ozawa ad.  Vystudovala Konzervatoř v Praze /prof. Libuše Váchalová/ a prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo studovat na Curtisově Institutu ve Filadelfii, USA /prof. Marilyn Costello/. Vystupuje po celé Evropě, Severní Americe, Japonsku, Hongkongu a Novém Zélandu. V roce 1998 debutovala v newyorské Weill Recital Hall v Carnegie Hall.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist