JOHN FISKE / TITANIC

Organizátor: Městské divadlo Český Krumlov, o.p.s.,
Místo konání: Městské divadlo Český Krumlov, Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov
Datum: Od: 09.06.2018 19:30
Do: 09.06.2018 22:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: http://akce.ckrumlov.cz/john-fiske-titanic/13696
Cena: 400 Kč, 200 Kč

Popis akce

Současný komediální hit Divadla KALICH !!!
Režie: JAKUB NVOTA
překlad: Pavel Dominik
scéna a kostýmy: Diana Strauszová
hudba: Lubica Čekovská

Vtipná parodie pro dva komiky v mnoha úlohách. Naprosto výjimečné příležitosti pro výjimečné herce nabízí s velkým nadhledem, ale i se spoustou hlubších témat podaná rekonstrukce potopení nejslavnější lodi světa. Text Johna Fiskeho slavil úspěch už u sousedů na Slovensku, kam ho přivedl jeho velký fanoušek Milan Lasica. Na českou divadelní scénu se dostává poprvé.
Budete svědky detailní rekonstrukce osudu Titaniku a zároveň nových překvapivých odhalení, která snad trochu poopraví známou legendu. Na tomto výletu nebudete jen pasivním publikem, a jak to všechno přežijete, je jen na vás. Koneckonců, každý má svůj Titanik!
V této komedii dvojice herců – jakési duo spekulantů začíná přemýšlet nad osudem Titaniku a rozebírat jeho příběh. Z dialogů se postupně stává divadelní rekonstrukce, herci na sebe berou podoby jednotlivých aktérů událostí. Jsou kapitánem, cestujícími, lodí, ledovcem… Hrají, zpívají, tancují, to vše doplněné o reálné informace a vizualizace. Postupně se ve své hře dostávají od konkrétních okolností potopení lodi k širšímu společenskému kontextu, a tím i k pointě své hry a příběhu. Titanik je v jejich podání najednou znovu přítomný, avšak už jako širší a současné téma.
Představení je skvělou příležitostí pro sehranou dvojici komiků, kteří spolu dokážou vytvářet překvapivé situace a pointy a nebojí se tu a tam oslovit také publikum.
V mnoha rolích hrají: FILIP BLAŽEK a MIROSLAV VLADYKA
Délka představení: 120 minut s přestávkou.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist