Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – Tanky, lodě, letadla na kartách a v modelech

Organizátor: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Místo konání: edukační sál v přízemí hlavní histrorické budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1)
Datum: Od: 14.05.2021 09:00
Do: 05.09.2021 17:30
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Jednotné vstupné na workshop: 50 Kč. Vstupné na výstavu je hrazeno zvlášť (základní: 25 Kč, snížené: 15 Kč, rodinné: 55 Kč). Vstupenky na workshop i na výstavu zakoupíte na recepci hl. budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice)

Popis akce

Výstava, která vznikla ve spolupráci s Clubem sběratelů hracích karet je ukázkou možné volnočasové aktivity napříč všemi generacemi. Nabízí volbu, jak v náročné přetechnizované době mohou děti trávit volný čas. Výstava představuje karetní hry nejen jako zdroj zábavy, ale také jako jeden z pramenů poznání historie vývoje a rozvoje průmyslu, techniky a pokroku lidstva. Během výstavy se konají i tři speciální workshopy.

Vybraná technika z vyobrazení na kartách je znázorněna formou plastikových modelů, které kromě poznání historie jednotlivých typů a technických parametrů rozvíjí u zájemců při samotné stavbě i manuální zručnost.

// SOBOTNÍ WORKSHOPY //

▶ Konání workshopů se řídí podle aktuální epidemiologické situace a podle rozhodnutí vlády ČR. Změna programu vyhrazena.

▶ Délka trvání jednotlivých workshopů: 2 hodiny s 15 minutovou přestávkou po 1. hodině.
▶ Začátek: vždy od 9:30 hodin, konec 11:45 hodin.
▶ Místo konání: edukační sál v přízemí hlavní histrorické budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1)
▶ Jednotné vstupné na workshop: 50 Kč. Vstupné na výstavu je hrazeno zvlášť (základní: 25 Kč, snížené: 15 Kč, rodinné: 55 Kč). Vstupenky na workshop i na výstavu zakoupíte na recepci hl. budovy Jihočeského muzea (Dukelská 1, České Budějovice).

🟥 VÝROBA KRAJINA MINI DIORÁMA (22. 5. 2021)

Základy práce s travní foliáží a statickou trávou. Děti si pod vedením zkušeného modeláře vyzkouší práci s usazením foliáže a statické trávy metodou flokování a vytvoří si menší výsek krajiny.

🟥 ZÁKLADY PRÁCE PŘI STAVBĚ PLASTIKOVÉHO MODELU (10. 7. 2021)

Výběr stavebnice, čištění jednotlivých dílů, lepení, tmelení apod.

🟥 VÝROBA MODELOVÝCH STROMKŮ DO KRAJINEK (21. 8. 2021)

S pomocí cívek vázacího drátu se vymodelují kostry stromků a dřevěných konických kulatin. Děti si pod vedením modeláře vytvoří dva druhy stromků (listnatý a jehličnan).

Více informací k výstavě na https://www.muzeumcb.cz/program/vystavy/tanky-lode-letadla-na-kartach-a-v-modelech.html?fbclid=IwAR2t5GyMG08Auk5qyZqPk4Sk7Nk2Z0YSVh2NY927Vk53-m0bhpDriREPwvY

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist