Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – Hokej – budějcký fenomén / 90 let ligového klubu

Organizátor: JIhočeské muzeum, ČEZ Motor České Budějovice
Místo konání: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Datum: Od: 21.12.2018 09:00
Do: 30.04.2019 17:30
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Jedinečná výstava pro všechny Budějčáky, hokejové příznivce a hlavně fanoušky klubu ČEZ Motor České Budějovice! Expozice vznikla u příležitosti 90. výročí založení klubu a připomíná aktéry a významné okamžiky budějckého hokejového fenoménu od samotných počátků až po současnost.

Hokejový klub, který se zrodil v Českých Budějovicích počátkem roku 1928 pod názvem AC Stadion, zaznamenal v devadesátileté historii několik přejmenování a doputoval k současnému Motoru. V jeho řadách vyrůstali budoucí členové národního mužstva a mistři světa. Nejeden z nich uspěl v zámořské NHL či nadnárodní evropsko-asijské KHL. Vedle průvodních textů, které návštěvníkům představí zajímavosti a statistiky z historie klubu po jednotlivých dekádách, budou na výstavě k vidění unikátní dobové fotografie, filmové materiály, historická i aktuální výstroj a výzbroj hokejistů, cenné trofeje, plakáty a mnoho dalšího.

Je nám ctí, že záštitu nad výstavním projektem převzal Český hokej a děkujeme rovněž ČEZ Motor České Budějovice za skvělou spolupráci během realizace výstavy a všem ochotným zapůjčitelům!

Expozice bude zpřístupněna 21. prosince 2018 a potrvá do 30. dubna 2019. Vhodná je i pro děti.

Objevte spolu s námi devadesátiletou historii klubu - pouze v Jihočeském muzeu.

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist