Jihočeské muzeum v ČB – Řemesla a živnosti v Českých Budějovicích

Organizátor: Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích
Statutární město České Budějovice
Místo konání: Radniční výstavní síň, Náměstí Přemysla Otakara II. 1/1., České Budějovice
Datum: Od: 11.07.2017 09:00
Do: 31.08.2017 17:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Nová expozice Jihočeského muzea v ČB ve spolupráci se Státním okresním archivem ČB a Statutárním městem ČB odhaluje řemesla a živnosti provozované v Českých Budějovicích od 15. do 19. století. Kromě archeologických nálezů dokumentujících řemeslnou výrobu nejstaršího období a předmětů pocházejících výhradně ze sbírek Jihočeského muzea, se zde návštěvníci mohou seznámit i s nejvýznamnějšími řemesly a živnostmi zastoupenými jednotlivými cechy.

Nebudou opomenuty ani nejstarší řemesla, mezi něž patřili řezníci, krejčí, soukeníci či obuvníci. Ve městě však existovala i celá řada specializovaných cechů, například zvonařů, pasířů, loďařů a svíčkařů, jejichž výrobky zde budou rovněž prezentovány. Mladší období budou zastupovat například profese puškařů, zlatníků a hodinářů, hrnčířů a kamnářů či knihtiskařů. Výstavu dále obohatí i digitální podoba Adresáře hejtmanství Českobudějovického z roku 1904 z majetku Státního okresního archivu a soubor reprodukcí obrazů zlatokorunské školy, laskavě poskytnutý Národním památkovým ústavem.

Expozici lze navštívit od 11. července 2017 do 31. srpna 2017 v radniční výstavní síni na Náměstí Přemysla Otakara II. 1/1.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist