Houpačka 2019 – charitativní a multižánrový festival

Organizátor: spolek 2/4
Místo konání: areál fotbalového hřiště Velešín, Strahovská, 382 32 Velešín
Datum: Od: 17.08.2019 13:00
Do: 18.08.2019 02:00
Žánr: Multižánr |
Město: Velešín
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Vstupné 200 Kč, děti do 12 let a ZTP zdarma
Poznámky: Více informací na kamil.zeman@seznam.cz, nebo tel.: 606 148 544

Popis akce

Spolek 2/4 připravuje již 7. ročník charitativního a multižánrového festivalu „HOUPAČKA 2019...aneb my vám-vy nám“.

Letos se společně pohoupáme 17. srpna ve Velešíně v areálu fotbalového hřiště FC Velešín. Brány festivalu se pro vás otevřou ve 13.00 hod. Je nepsaným pravidlem, že Houpačka každý rok představuje nový program ve kterém představuje kulturní a společenské projekty minoritních žánrů, které jsou určeny všem věkovým kategoriím. V tomto trendu budeme pokračovat i letos!

Nedílnou součástí festivalu je benefiční běh pro „VZÁCNÉ DĚTI“,(start 14.00 parkoviště Jihostroje) který dovede účastníky až k Houpačce, kde se budou moci vyřádit na řadě originálních atrakcí a soutěží, sledovat netradiční exhibice a workshopy, seznámit se s aktivitami neziskových organizací, které se snaží pomáhat druhým, nakoupit si ve stáncích s benefičním prodejem a zažít mnoho dalších překvapení.
Samozřejmostí je napěchovaný hudební program ve kterém se představí ty nejlepší interpreti, které nabízí tuzemská alternativní scéna KONKRÉTNĚ SE MOHOU NÁVŠTĚVNÍCI TĚŠIT NA:

Hudební vystoupení Britského bluesového zpěváka JUSTINA LAVASHE, populární skupinu ZRNÍ. stoner rockové THE ATAVISTS či elektronický projekt HIMALAYAN DALAI LAMA.
Exhibiční vystoupení a workshop trial bikerů DMJ SHOW, taneční vystoupení skupiny AIWA! TRIBE, ekvilibristické duo YOYO BOYS Prezentaci neziskových organizací POTRAVINOVÁ BANKA JčK, Budějovická skupina AMNESTY INTERNATIONAL, PSÍ ÚTULEK ČESKÝ KRUMLOV, spolek METODĚJ,BESIP
Dále pak na mnoho zábavných atrakcí pro velké i malé, benefiční stánky a aukci, soutěže a mnoho dalšího HOUPAČKA POMÁHÁ !

Již 7 let spolupracuje náš-váš festival se spolkem „METODĚJ“ (www.metodej.com) a společně se snaží finančně podpořit děti a jejich rodiny se vzácnou a závažnou metabolickou poruchou. Tato onemocnění jsou velmi často život ohrožující a zásadně omezující kvalitu života pacientů. Navíc jsou natolik specifická a vzácná, že pro ně nezbývá místo v „tabulkovém“ systému našeho sociálního systému a rodiny těchto dětí jsou mnohdy nuceni hradit nákladné kompenzační pomůcky, léky apod sami. Proto se Houpačka pokouší vytěžit finanční prostředky na jejich podporu. V loňském roce se podařilo vytěžit rekordní částku 108 000.- kč a od roku 2013 pak celkovou částku bezmála 500 000.-kč. Po pečlivém zvážení jsme se pro tento rok rozhodli podpořit tyto konkrétní případy:

ANIČKA KONEČNÁ /6 let/ Diagnóza: klasická galaktosemie, od narození celoživotní přísná dieta. Od září nastupuje Anička do školy a z výtěžku by rodina pořídila věci do školy a nakoupila speciální potraviny, které jsou velmi nákladné.
VIKTOR BÁRTA /8 let/ Diagnóza: Mitochondriální encefalokardiomyopatie porucha ATP syntázy při mutaci v genu TMEM 70. Malému Viktorovi při opakovaných metabolických rozvratech hrozí tzv. hyperamonémie. Záchranou pro Vikiho je lék Carbaglu, ale bohužel jediná dávka tohoto léku stojí 15 500 Kč, a proto by rodina použila výtěžek na uhrazení této nákladné léčby.
KAROLÍNKA KROMKOVÁ /6 let/ Diagnóza: Dětská mozková obrna – diparetická forma. Karolínka byla výjimečně zařazena mezi příjemce se vzácnou metabolickou poruchou, kvůli akutní potřebu finančních prostředků, které budou použity na uhrazení léčby na soukromé klinice Axon, která nabízí terapii „Kosmik“, díky níž činí Karolínka velké pohybové pokroky.

Hosty festivalu budou děti z dětského domova Tachov a Radenín. Vstupné 150.- Kč Děti do 12 let a ZTP ZDARMA (členové spolku 2/4 a dobrovolníci pracují na projektu bez nároku na odměnu Děkujeme za případné uveřejnění, které nám výrazně pomůže při propagaci akce, která pomáhá druhým. Za spolek 2/4 Kamil Zeman – předseda, kamil.zeman@seznam.cz (606148544)

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist