Hlavy Vlastimila Tesky v českobudějovické Galerii Hrozen

Organizátor: Galerie Hrozen
Místo konání: Galerie Hrozen, Hroznová 22, České Budějovice
Datum: Od: 24.04.2019 17:00
Do: 14.05.2019 00:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Českobudějovická Galerie Hrozen zve od 24. dubna 2019 na výstavu Hlavy, jejímž autorem je designer, architekt a pedagog Vlastimil Teska. Výstava je prezentací části volné grafické tvorby autora a je doplněna designovými objekty-sochami.

Vlastimil Teska (1945) žije a pracuje v Písku, střídavě také v Praze a v Chobotě u Blatné. Působí jako designer, architekt a od r. 1999 také jako pedagog na Vyšší odborné škole restaurátorské v Písku. Do roku 1990 pracoval jako šéfdesigner v nábytkářském podniku Hikor Písek. Za svoji práci získal řadu návrhářských prestižních ocenění. Navrhuje a realizuje také obytné i pracovní interiéry.

V. Teska je autorem více než 250 interiérových objektů – solitérů, převážně židlí, křesel, komod, stolů a stolků. Jeho díla jsou spíše dřevěné sochy s vynikajícími užitnými vlastnostmi zajímavých tvarů, s perfektně pojednaným povrchem i řemeslným zpracováním. Volná tvorba včetně např. šperků, reliéfů či plastik, a v neposlední řadě i díla grafická, nezapřou autorovu bohatou zkušenost s technologiemi a vypěstované vysoké nároky na kvalitu zpracování. Na těchto zásadách vystavěl svůj osobitý výtvarný projev.

Tvorba Vlastimila Tesky byla k vidění na řadě výstav a je zastoupena ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, v Moravské galerii v Brně a v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

VLASTIMIL TESKA / HLAVY

Galerie Hrozen / Hroznová 312/22 České Budějovice

Termín výstavy 24. 4. – 14. 5. 2019 / Zahájení 24. 4. v 17:00 hodin

Úvodní slovo Kristýna Tesková, Marek Teska / Hudební doprovod René Souček

Zdroj: Studio Hrozen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist