Galerie Co Co Dobrš

Organizátor: Galerie Co Co Dobrš
Místo konání: Galerie Co Co
Datum: Od: 26.09.2015 19:00
Do: 26.09.2015 00:00
Žánr: |
Město: Dobrš
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Prezentace umělecké tvorby Jindřicha Lercha, Jiřího Syrovátky a Filipa Ditricha.

JINDŘICH LERCH / DARK
Na vernisáži obrazů s názvem DARK Jindřich Lerch představí svá aktuální díla, kterými se snaží svým způsobem reagovat na současnost. Jak říká autor: „Tvorbu beru jako dialog, plátno je mým partnerem k rozpravě. Je to neznámé dobrodružství v neznámém prostoru. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Drama, napětí při tvorbě je to co mě nejvíce zajímá, ale zároveň i vzrušuje.

JIŘÍ SYROVÁTKA / SOCHY A TĚLA
Ženy a dívky. Samy – ve vzájemném objetí – v kontaktu s muži. Intimita jejich těl narušena jasnými reflektory – barevnými neony – vystřelovanými lasery. Dívky se dívají – dívky hovoří – dívky se pohybují. Svádějí muže – nebo se jen předvádějí. Jaké vlastně jsou?
Syrovátka je pozoruje. Zachycuje řeč jejich těl – výrazy tváří. Obrazy všelijak rastruje – zahaluje do elektronického oparu. Sochá je ve virtuálním kameni.
Jeho fotografie jsou současné. Dávají nám nahlédnout do metasvěta – který ztrácí svou přirozenost v umělých gestech – v hraných aférkách – v reklamním šílenství. Do podivného metasvěta – kde pohlaví mění role – kde se upřednostňují úchylky – který drhne a klouže na hraně

FILIP DITRICH / NEDALEKÉ ŽIDOVSKÉ HŘBITOVY
Vernisáž fotografií především jihočeských židovských hřbitovů s komentářem autora završí v sobotní vernisážový podvečer hudební vystoupení dua ESTER (Kateřina Hajdovská – Tlustá, Lesik Hajdovský), který přednese tradiční židovské písně.

V 19:00 hod. následuje v podkroví budovy filmová projekce českého dokumentu z regionální tématikou s názvem STÁLE SPOLU (režie a scénář – Eva Tomanová).

AKCE UZAVÍRÁ VÝSTAVNÍ CYKLUS „MÍSTO PŮSOBENÍ _ DOBRŠ 2015″, KTERÝ VZNIKL ZA LASKAVÉ PODPORY JIHOČESKÉHO KRAJE.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist