Filmový Písek 2019

Organizátor: Centrum kultury města Písek
Místo konání: Kino Portyč, Kulturní dům
Datum: Od: 17.10.2019 09:00
Do: 20.10.2019 23:00
Žánr: Film | festival
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: Permanentka na celý festival včetně zahájení a zakončení + koncert kapely Tata Bojs ~ 490 Kč Permanentka na celý festival včetně zahájení a zakončení Předprodej permanentek potrvá do neděle 13. října do 23:59. Po tomto termínu už bude nutné si koupit lístek na každou festivalovou projekci i doprovodný program zvlášť. Neváhejte! S nákupem permanentky ušetříte. http://www.centrumkultury.cz/event/354068/filmovy-pisek-2019-permanentka-tata-bojs http://www.centrumkultury.cz/event/354108/filmovy-pisek-2019-permanentka

Popis akce

Filmový Písek 2019 - festival hraných, dokumentárních a studentských filmů se uskuteční od 17. do 20. října v Kině Portyč a Kulturním domě. Kromě více než tří desítek filmů festival zve i setkání s filmovými tvůrci, přednášky a bohatý doprovodný program v podobě koncertu skupiny Tata Bojs nebo Swing Bandu Tábor.

„Připravená je předpremiéra filmu Poslední aristokratka. Hostem zahájení bude Jaromír Hanzlík, Ondřej Škoch a Jiří Mádl. Na besedy a workshopy se do Písku chystají Olga Walló, Juraj Jakubisko, Alois Švehlík nebo Janek Ledecký,“ prozradil k připravovanému programu ředitel Centra kultury města Písek Josef Kašpar.

Festival ve čtvrtek 17. října v 19:00 hodin zahájí komponovaný večer, jehož hostem bude herec Jaromír Hanzlík. V programu, který bude moderovat Martin Hrdinka, vystoupí například hudebník Ondřej Škoch (bývalý člen kapely Chinaski), Taneční centrum Z.I.P. a Taneční klub Torra. Na zahajovací ceremoniál naváže předpremiéra česko-chilského filmu Hra s Jiřím Mádlem v hlavní roli. Herec sám se slavnostního zahájení festivalu také zúčastní.

Další filmovou předpremiérou, kterou festival nabídne, bude nová komedie Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka, natočená podle velmi úspěšné stejnojmenné knihy Evžena Bočka. Na tu se můžete vypravit v sobotu 19. října od 22:00 hodin.

Billy Gibbons ze ZZ TOP nebo Eric Clapton mají jedno společné - elektrické kytary od českého výrobce Petera Jurkoviče. Na motivy jeho příběhu vznikl film Bluesman, který na festivalu uvedeme v pátek v 18:30. Od 19:30, po promítání filmu, bude následovat debata s tvůrci filmu – režisérem Michalem Rákosníkem, kameramanem Václavem Tlapákem, který studoval v Písku a střihačem Borisem Machytkou. Na tu naváže koncert kapely Marcus Jurkovič & Motion Food s hostem Jankem Ledeckým. Debatu a koncert doplní výstava designových kytar a debata s výtvarníkem Stefanem Milkovem. Páteční festivalový večer pak vyvrcholí v Kulturním domě od 21:00 hodin koncertem skupiny Tata Bojs.

Z workshopů a besed jistě zaujmou ty se spisovatelkou, překladatelkou a dabingovou režisérkou Olgou Walló. Na programu jsou v pátek 18. října v nově zřízeném Malém sále v Kině Portyč. Dopoledne od 10 hodin je to přednáška Vidíš víc, než slyšíš a od 17:00 hodin workshop, na kterém si zájemci vyzkouší dabing. Další beseda, která jistě zaujme filmové fanoušky, je ta s režisérem Jurajem Jakubiskem v pátek od 16:50 ve Velkém sále Kina Portyč.

Významnou součástí festivalu jsou studentské filmy z dílny písecké FAMO a SVOŠF. Pro zájemce o filmovou osvětlovací techniku je ve čtvrtek od 15:30 připraven ve foyer kina workshop firmy Dedolights.

Slavnostní zakončení festivalu bude v neděli v 19:00 hodin. V kině vystoupí Swing Band Tábor s koncertem složeným ze semaforských hitů. Původně zamýšlená pocta Divadlu Semafor, které letos oslaví 60. narozeniny, bude díky moderátoru a zpěváku projektu Karel Gott Cover Band Milanu Fialovi, rozšířena o několik písní Karla Gotta.

Filmovou tečkou festivalu obstará od 20:00 hodin legendární film z roku 1953 Měsíc nad řekou. Autor předlohy Fráňa Šrámek v Písku strávil část života a film se ve městě také natáčel. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost vidět tento film na velkém plátně!

Celý program festivalu je uveden na webech filmovypisek.cz a centrumkultury.cz. Na festival je možné zakoupit dva druhy permanentek. Jedna, za 490 korun, držitele opravňuje ke vstupu na všechny projekce, zahájení a zakončení festivalu a navíc také na koncert kapely Tata Bojs. Druhá permanentka, za 290 korun, svého majitele dostane na všechny projekce a slavnostní zahájení i zakončení festivalu. On-line zakoupené permanentky vám na pokladně Kina Portyč a Kulturního domu od 14. října vyměníme za tištěnou kartičku, která platí po celou dobu festivalu.

Permanentky jsou přenosné. Pokud si je tedy pořídíte, je možné dopoledne vyrazit s dětmi na pohádku, odpoledne ty samé permanentky půjčit rodičům, ať si zajdou na film podle svého výběru a večer vyrazit s partnerem na film, který zajímá vás. Za své peníze tak získáte maximum zábavy pro víc lidí.

I bez permanentky se do promítacích sálů samozřejmě dostanete. Jednotlivě zakoupené lístky na filmové projekce vyjdou na 50 korun, slavnostní zahájení na 150 Kč a vstupenka na slavnostní zakončení přijde na 100 korun. Předpremiéra Poslední aristokratky bude za 140 Kč.

Na festivalu bude uveden do provozu v kině Portyč nový promítací sál. Malý sál vznikl v prostoru bývalé šatny. Jeho kapacita je 40 míst a jedno místo pro zdravotně těžce postižené.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist