Filmový festival Černá věž

Organizátor: Festival Černá věž, Kněžská 411/6, 370 01 České Budějovice
Místo konání: Kněžská 411, kavárna Filharmonia, Jihočeská filharmonie - koncertní síň Otakara Jeremiáše
Datum: Od: 24.11.2016 19:00
Do: 25.11.2016 00:00
Žánr: Film | festival
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: 50 Kč/den (částka směřuje na děti s postižením z Centra Bazalka) Na čtvrteční koncert filmové hudby je vstupné dobrovolné.

Popis akce

Již po šesté se v Českých Budějovicích představí ty nejlepší nezávislé filmy a soundtracky na festivalu Černá věž. Pestrý program je protkán celou řadou zajímavých workshopů.

Letošní ročník festivalu zahájí ve čtvrtek, 24. listopadu 2016, v 19:00 Jihočeský univerzitní orchestr – Big Band koncertem filmové hudby. V pátek, 25. 11., budou čtyři maskéři z Barrandova tvořit během celého odpoledne a večera v kavárně Filharmonia filmovou masku a představeny budou i základní typy pro tvorbu speciálního make-upu.

Večer proběhne promítání nejzábavnějších filmů, které se do letošního ročníku přihlásily. V sobotu odpoledne si pětičlenné týmy mohou vyzkoušet své znalosti v oblasti českého i zahraničního filmu v zábavném kvízu. Půjde nejen o zajímavé ceny, ale hlavně o filmovou čest! Sobota dále nabízí pohádkový film Prach a broky, ve kterém se sedm nejstrašnějších lotrů spojí do jedné loupežnické bandy, aby vzdorovali kruté hraběnce a jejím poskokům.

O tom, že dabér, ten těžkej chleba má, se návštěvníci přesvědčí na workshopu Petra a Patrika z Fénix ProDabing.

Fanoušci filmové hudby si nesmějí nechat ujít elektro-houslovou show Lenky Houslenky v koncertní síni Otakara Jeremiáše, kde budou předány i ceny festivalu.
Závěrečná část se uskuteční ještě v sobotu od 22 hodin v klubu Stage, kde se filmoví nadšenci budou moci setkat s filmaři a vyslechnout si jejich historky z natáčení.

festivalcernavez.cz/

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist