Festival vína Český Krumlov

Organizátor: Město Český Krumlov
Místo konání: Českokrumlovské náměstí Svornosti
Datum: Od: 11.11.2015 11:11
Do: 01.01.1970 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Český Krumlov
Okres: Český Krumlov
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Jedenáctý den listopadu přijíždí Martin na bílém koni a přiváží se sebou nejen první sníh, ale také první víno roku. Tímto začíná v Českém Krumlově Festival vína a vybrané místní restaurace nabízejí nejen Svatomartinské víno nebo husu.Téměř celý listopad bude v Českém Krumlově patřit již tradičně vínu. Otevření festivalu obstará přípitek Svatomartinským vínem v den svátku sv. Martina. Lidé si společně připijí v symbolickém čase: v úterý 11. 11. v 11 hodin a 11 minut, a to přímo na českokrumlovském náměstí Svornosti.

Festival vyvrcholí zahradní slavností vína, kde si můžete vychutnat vína z Čech, Moravy i zahraničí ve spojení s místními sýry. Lidé budou ochutnávat vína min. od 15 tuzemských i evropských vinařů, celkem bude připraveno okolo 100 vzorků. Ta vína, která návštěvníky zaujmou, si mohou koupit za zvýhodněné ceny. Během celého odpoledne vinaři se zájemci rádi pohovoří a poodhalí tajemství svých produktů.

Podzimní oslava vína i sezónní gastronomie, což znamená nejen degustační menu a svatomartinskou husu, ale také zaměření na místní potraviny, potrvá až do konce měsíce.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist