Festival čokolády v Táboře 2016

Organizátor: Muzeum čokolády a marcipánu Tábor
Místo konání: Muzeum čokolády a marcipánu Tábor, Kotnovská 138, 390 01 Tábor
Datum: Od: 15.10.2016 17:00
Do: 16.10.2016 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej:
Cena nyní v předprodeji činí 150,- Kč dospělý, 120,- Kč snížená. Na místě pak 190,- Kč dospělý, 150,- Kč dítě. Degustace stojí 100,- Kč pro všechny kategorie stejně. V prodeji jsou i zvýhodněné balíčky s ubytováním.
Cena: plné vstupné 190 Kč, snížené vstupné 150 Kč

Popis akce

3. ročník Festivalu čokolády v Táboře. Tábor bude hostit již třetí ročník Festivalu čokolády, který se letos uskuteční v termínu 15.-16.10.2016 v prostorách hotelu Palcát, Muzea čokolády a marcipánu a v dalších částech historického centra.Čokoládový festival v Táboře má ambici být největším festivalem svého druhu u nás. Základním posláním festivalu je prezentace špičkové čokolády a to ve všech formách a skupenstvích.

Oproti uplynulým ročníkům nabídne festival větší prostory a novinky v programu. Kromě tradiční módní přehlídky čokoládových doplňků a šatů bude probíhat živé vaření za účasti špičkových kuchařů a cukrářů – svoji účast potvrdili lektorka a cukrářka Lucie Průšová, kuchař David Šašek, food bloggerka Aneta Hořčičková. Festivalový program se také více zaměří na zajímavé hosty a jejich přednášky – v improvizovaném „křesle pro hosta“ usedne např. Stanislav Krámský, nejvýznamnější český sběratel obalů a autor knihy o čokoládě, Karel Hager, dovozce kakaových bobů z Dominikánské republiky, zástupci čokolády Jordi´s, která získává prestižní ocenění na soutěžích ve světě a další hosté.

V předsálí hotelu Palcát budou cukráři z Muzea čokolády a marcipánu předvádět svoje umění a přímo před očima návštěvníků vyrábět tabulkové čokolády a pralinky, které bude moci veřejnost ochutnat. Zároveň zde budou probíhat soutěže cukrářů amatérů a cukrářů studentů.

Samozřejmě je připravena i dětská část, kde po celý festival budou k dispozici dílny práce s čokoládou. Sváťovo dividlo vystoupí v interaktivních představeních a zcela jistě přijde i kouzelník. K dispozici bude po oba dny i dětský koutek zdarma s profesionálním hlídáním.

Ženy si festival mohou užít v masážním křesle s čokoládovou relaxační masáží obličeje či rukou nebo spolu se svými partnery absolvovat degustace vybraných vín a jejich snoubení s čokoládou. Pro pány bude rovněž připraveno čokoládové pivo.

www.festivalcokoladytabor.cz/

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist