Dvojkoncert: Khalif ‘Wailin’Walter + Laco Deczi a Celula NY

Organizátor: River music club
Místo konání: River music club, Jirsíkova 2, 370 01 České Budějovice
Datum: Od: 26.11.2016 19:30
Do: 26.11.2016 22:30
Žánr: Hudba | koncert
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: www.cbsystem.cz/cz/component/ticketseller/title/4388-dvojkoncert-khalif-wailin-walter-laco-deczi-a-celula-ny
Cena: 250 Kč

Popis akce

Dvojkoncert: Khalif 'Wailin' Walter (USA) + Laco Deczi a Celula NY (USA)

Khalif 'Wailin' Walter, synovec slavného bluesového kytaristy Carla Weathersbyho, a bývalý člen doprovodné kapely Lonnieho Brookse. Walterova vlastní tvorba je ovlivněna bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem, jeho styl zpěvu má blízko k neworleanskému rhythm'n'blues. Americký kytarista a zpěvák Khalif Wailin´ Walter je jedním z do budoucna nejslibnějších představitelů nejmladší bluesové generace.Pomyslnou bluesovou školu vychodil Khalif u svého strýčka, kterým není nikdo menší než fenomenální bluesový kytarista Carl Weathersby, a posléze doprovodný hráč v kapele další slavné bluesové osobnosti Lonnieho Brookse. Na vlastní nohy se jako kapelník postavil po nástupu nového století, kdy začal pracovat na vlastním výrazu, který je ovlivněn bluesovými klasiky Albertem Kingem, Freddiem Kingem a Albertem Collinsem, Walterův styl zpěvu má ovšem blíže k neworleanskému rhythm'n'blues, čímž vzniká originální třaskavá směs, schopná oslovit různé typy posluchačů. Khalif Wailin' Walter koncertoval na řadě významných bluesových festivalů včetně toho nejprestižnějšího, chicagského. V roce 2008 byl též hlavni hvězdou šumperského Blues Alive.

Ve Spojených státech žijící slovenský trumpetista Laco Déczi patří mezi výrazně postavy bývalého československého jazzu. Od roku 1985 žije Déczi ve Spojených státech, kde sestavil s převážně americkými muzikanty soubor Celula New York.

Složení kapely pro rok 2016: Trumpet: Laco Deczi, Keyboards: Jan Aleš, Bass: Michael Krásný, Drums: Vaico Deczi

www.clubriver.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist