Dvě země-jeden svět, aneb „Co všechno my (ne)vidíme“

Organizátor: Městská galerie Týn nad Vltavou
Místo konání: Městská galerie Týn nad Vltavou, Dům U Zlatého slunce, náměstí Míru 37
Datum: Od: 07.09.2018 13:00
Do: 23.09.2018 17:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Týn nad Vltavou
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Jedná se o společný projekt stacionářů Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou a Tagestätte Zuversicht z rakouského města Heidenreichstein. Výstava prezentuje soubor 50 fotografií (25 českých, 25 ra-kouských), které vznikaly v průběhu roku. Nejsou tematicky sjednoceny. Naopak, zachycují předměty, momentky, portréty, přírodu…, zkrátka vše, co klienty těchto dvou stacionářů zaujalo.

Pro klienty jsou dlouhodobě připravovány aktivity, které je motivují k soběstačnosti a osobnímu rozvoji. Bylo žádoucí portfolio těchto aktivit rozšířit, a dát tak klientům nový podnět pro vnímání světa kolem nich a s tímto postojem pak seznámit širokou veřejnost. Tak vznikl nápad na založení tzv. přeshraničního fotokroužku, projektu Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne)vidíme, jež je dotován z programu Interreg V-A Rakousko – Česká Republika. Klienti organizací se naučili používat fotoaparát. Poznatky následně využili v rámci individuálního fotografování. Vznikla tak fotografie –odraz okamžiku právě v takové jedinečnosti, ve které jej vidí jen oni. Nedílnou součástí projektu byl také rozvoj a zachování spolupráce v rámci sociálně kulturních vztahů mezi organizacemi Domov Sv. Anežky a Tagesstätte Zuversicht, partnerských organizací, jejichž společné přátelství trvá již přes 10 let. Po celý čas realizují aktivity pro zlepšení inovativních přístupů ke klientům obou organizací.

Projekt se koná za podpory:
Evropský fond pro regionální rozvoj, PROGRAM: INTERREG V-A Rakousko-Česká republika, Fond malých projektů, NÁZEV PROJEKTU: Dvě země - jeden svět aneb "Co všechno my (ne)vidíme", REG. ČÍSLO: KPF-01-003

Doprovodný program:
V září se do programu galerie vrací tradiční páteční výtvarné kuchyňky, tzn. výtvarné dílny vždy k aktuální výstavě. První zářijová kuchyňka proběhne v pátek 7. září a bude výjimečná. Společně s klienty Domova sv. Anežky vytvoříme z prostoru galerie Cameru Obscuru, tedy dokonalou temnou komoru, do které se díky jednomu malému otvoru v okně promítne obraz celého náměstí. Galerie zůstane takto upravená do 16. září, přičemž nenarušíme průběh výstavy, naopak ji zajímavě obohatíme.

Další výtvarné kuchyňky proběhnou v pátek 14. a 21. září mezi 13. a 17. hodinou.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist