Dotkni se Písku 2018

Organizátor: Centrum kultury města Písek
Místo konání: Vnitřní město Písek
Datum: Od: 08.06.2018 10:00
Do: 09.06.2018 23:25
Žánr: Multižánr |
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Městská slavnost Dotkni se Písku 2018 aneb "od Marie Terezie k Františku Josefovi"

V centru Písku vyrostou o víkendu 8. až 10. června tři hlavní scény na Velkém a Alšově náměstí a další program městské slavnosti se uskuteční na Bakalářích, letním kině a několika dalších objektech. Program » Dotkni se Písku « bude opět žánrově velice různorodý, aby si každý mohl vybrat tu svou zábavu. Velký historický program s ceremonií Marie Terezie má podtitul "od Marie Terezie k Františku Josefovi". Nedílnou součástí slavnosti bude i sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba.

Velké náměstí tradičně nabídne hlavně velké koncerty. Mezi největší letošní hvězdy » Dotkni se Písku « bude jistě patřit skupina Čechomor, Janek Ledecký, Dalibor Janda s Jiřinou Jandovou a kapelou Prototyp, Led Farmers z Irska a pravidelně vystupující Písecký komorní orchestr nebo Swing Band Tábor. Mezi tanečníky určitě nebudou chybět Písečan, TC Z.I.P., Písečánek, TC Louisiana a mnoho dalších.

Program v Palackého sadech se ponese především ve znamení country a dechovky. Vystoupí například oblíbená jihočeská dechovka Babouci, Dechová hudba města Písku, Hastrmani ale především Šlágr Band - hudební seskupení z muzikantů a zpěváků účinkujících v pořadech Šlágr TV.

Na Alšově náměstí vyroste mobilní kryté Planetárium, ve kterém se budou v pátek a sobotu střídat  Youtubeři, koncerty regionálních a mladých kapel s divadelními představeními.

Bakaláře a Parkány: budou také tradičně patřit dětem, velká páteční taneční party se uskuteční v Letním kině.

Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať jako vystupující či pořadatelé dalších akcí v rámci doprovodného programu městské slavnosti. Výstaviště bude patřit po oba dva dny pouťové zábavě, ve Sladovně, Domu U slona a v Prácheňském muzeu budou probíhat výstavy, zapojí se i autosalony s výstavou novinek a veteránů, Divadlo Pod čarou nabídne Černý desky.

Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba. Modlitba ranních chval v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu a následným průvodem z Alšova náměstí zpět do děkanského kostela, kde se uskuteční společná mše svatá.

Kompletní program zveřejňuje Centrum kultury města Písek, jako hlavní organizátor městské slavnosti, na webu www.dotknisepisku.cz.

Vstup na městskou slavnost je zdarma.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist