DON živě | ŠRUM A VLNY // Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: online
Datum: Od: 18.02.2021 19:00
Do: 18.02.2021 00:00
Žánr: Výtvarné umění |
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://www.divadlotabor.cz/program/don-zive-katerina-volfova-anna-wysocka-vernisaz-vystavy?backlink=qdjir

Popis akce

ŠRUM A VLNY - Kateřina Volfová & Anna Wysocká

vernisáž výstavy v DON galeriiSpolečná výstava studentek Umprum, které pojí tvorba vyšívaných a pletených obrazů a podivných koberečků. Šrum Kateřiny Volfové je textilní koláž v kombinaci s výšivkou, ve které zrecyklovala své staré oblečení a zachytila záběr na Národní třídu, po které denně chodila. Na výstavě také prezentuje výšivky z pobytu v Paříži, života v Praze a bazénu v Českých Budějovicích. Audiovizuální počin Anny Wysocké Vlny je ručně pletenou animací a odkazuje k fenoménu, který se v její práci často objevuje, i k materiálu, se kterým pracuje. Animaci doplňují pletené obrazy z cest po Skotsku.

Šrum zastupuje ruch a zvuky ilustrovaných míst, ale zároveň i způsob naší tvorby. Nejedná se o typické vyšívání na kanavu vypnutou v kruhu nebo pletení ponožek po večerech. Obě svoji práci vozíme po návštěvách, výletech nebo sedacích brigádách, kde je kolem plno ruchu a šrumu, který se odráží na nepravidelnosti a zkroucení materiálu. Společně jsme pracovaly jako šatnářky v divadle Archa, kde jsme po usazení diváků hlídaly kabáty a společně pletly a vyšívaly pod šatnářským pultem. Takhle jsme začaly svoji vyšívací a pletací kariéru. Kromě kamarádství a tvorby podivných koberečků nás pojí záliba v cestování, při kterém sbíráme materiály pro naše vyšívané a pletené projekty. – Kateřina Volfová a Anna Wysocká

Kateřina Volfová studuje pátým rokem v ateliéru ilustrace a grafiky na Umprum. Její vyšívané obrazy čerpají z každodenního života a jsou téměř dokumentární. Jednoduché skici zachycující prchavé okamžiky následně převádí do textilní podoby. Záměrně výšivku nevypíná a její kroutivou vlastnost nechává vyznít v hlubokých rámech. Výsledkem jsou útvary na pomezí obrazu a prostorového objektu. Kromě vyšívání se věnuje i kreslení a linorytu.

Anna Wysocká studuje v 5. ročníku v ateliéru filmové a televizní grafiky na Umprum. Během studia neustále aktualizuje přístupy k tvorbě a zkouší nové postupy a materiály. Její výstupy jsou většinou audiovizuální, často také plete, tká nebo vyšívá. Zdokonaluje se i ve věštění z tarotu.
Záznam z vernisáže proběhne na našich ► facebookových stránkách.

Záznam bude posléze ke zhlédnutí také na Youtube kanálu ► Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Chcete podpořit umělce a divadlo?
Ačkoliv jsou přenosy zdarma a volně dostupné, umělce můžete podpořit koupí e-vstupenky. 

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist