Dny otevřených dveří na rybářské škole ve Vodňanech

Organizátor: Střední rybářská škola a VOŠ VHE Vodňany
Místo konání: Střední rybářská škola a VOŠ VHE Vodňany, Zátiší 480, 389 01 Vodňany
Datum: Od: 22.01.2016 09:00
Do: 29.01.2016 14:00
Žánr: Jiné |
Město: Vodňany
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Střední rybářská škola Vodňany zve zájemce o studium i veřejnost na návštěvu školy - v pátek 22. ledna, v sobotu 23. ledna, v pátek 29. ledna a v sobotu 27. února vždy od 9.00 do 14.00 hodin.K vidění budou již tradičně moderně vybavené školní laboratoře, např. Hydrobiologie, Biologie, Vodních staveb atd. mimo jiné s ukázkami živých organismů z vodního světa. Zpřístupněno bude také rybářské muzeum v půdních prostorách školy, kde je k vidění mnoho preparovaných ryb, vodních živočichů, ale i modelů rybích přechodů, navijáků a dalších historických i modernějších pomůcek.

Nově je také zrenovována školní akvaristika s jedenácti biotopními akvárii s tropickými a subtropickými rybami včetně zajímavých dravců, např. hadohlavce červeného. V pěti dalších akváriích naleznete kolem 40 druhů našich sladkovodních ryb, např. parmu, ostroretku, sumce, okounka pstruhového a další... Nejzajímavější je jistě amazonské akvárium s rejnoky, arowanou a jinými velkými rybami.

Zájemci o studium získají informace o možnostech studia ve dvou studijních zaměřeních Chov ryb a Vodní stavby v rybářství.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist