Divadlo Oskara Nedbala Tábor | ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - velký sál
Datum: Od: 16.10.2020 19:00
Do: 16.10.2020 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: www.divadlotabor.cz/program/zitkovske-bohyne?backlink=na2x4
Cena:
440 Kč, 390 Kč, 310 Kč
 
 

Popis akce


Divadlo pod Palmovkou Praha

Fascinující příběh z vysokých kopců Bílých Karpat o ženách, které díky znalostem a zkušenostem předávaným z generace na generaci dokážou léčit a předpovídat budoucnost. Dora Idesová se vydává do rodné vsi, aby rozkryla tajemství Žítkovských bohyní, a naráží na nečekané souvislosti. Téměř detektivní příběh o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd a také o hledání kořenů vlastní identity sahá od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho prastarými kořeny přes nacistické okultisty, kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti.

Román Kateřiny Tučkové prolínající historii s fikcí se stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let. V jeho dramatizaci se představí téměř celý soubor Divadla pod Palmovkou ověnčeného titulem Divadlo roku 2018.

Autor:
Kateřina Tučková, Michal Lang

Režie:
Michal Lang

Hrají:
Pavla Gajdošíková, Ivana Wojtylová, Lada Jelínková, Marie Málková, Hana Seidlová, Denny Ratajský, Vendula Fialová, Jakub Albrecht, Pavel Skřípal, Anna Schmidtmajerová, Klára Suchá, Barbora Kubátová, Kateřina Holánová, Martin Hruška, Jakub Chromeček, Magdalena Wronková, Martin Němec, Anna Bura

Délka představení:
195 minut


www.podpalmovkou.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist