Divadlo Oskara Nedbala Tábor | TŘI ŽENY A ZAMILOVANÝ LOVEC

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - malý sál
Datum: Od: 24.06.2020 19:00
Do: 24.06.2020 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: http://www.divadlotabor.cz/program/tri-zeny-a-zamilovany-lovec?backlink=kgh71
Cena:
200 Kč
 
 

Popis akce

„Není malíře od Rýna na východ slavnějšího nežli já. V střídmosti ať žijí ti, kterým Bůh nedal schopnost se radovat.“

Rozverná hra vykresluje bouřlivý život a talent slavného barokního malíře Petra Brandla.  Vznikla u příležitosti 350. výročí jeho narození a spolupracovala na ní Národní galerie. Tak jako Brandlova díla si i divadelní scéna hraje s šerosvitem.

Název hry odkazuje k obrazu Petra Brandla Tři ženy a lovec (jiné názvy Zamilovaný lovec nebo Francouzský šlechtic ve špatné společnosti), který na počátku 18. století vytvořil na objednávku pro hraběte Černína za nezvykle vysokou částku 600 zlatých. Je to obraz pro znalce Brandlova díla poněkud neuchopitelný a nabitý erotizujícím nábojem.

Pod pseudonymem Vratislav Levínský z Olešnice se skrývá autor hry - český dramatik (a zároveň respektovaný matematik a experimentální ekonom) René Levínský, který se hravě inspiroval barokním divadlem. Principem barokního divadla je fantaskní imaginace, charakteristickým znakem iluze a také časté zapojení fenoménu smrti, která není chápána jako fyzické a morální utrpení, ale obvykle jako důkaz pomíjivosti a nevyhnutelného zániku.
Geisslers Hofcomoedianten je nezávislý profesionální divadelní soubor, který vznikl v roce 2002 v královéhradeckém Kuksu. Již pět let působí v pražské VILE Štvanice. Ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupuje s autorskou svobodou, mísí původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec.
Prodej vstupenek:
od pondělí 25. května 2020 v 8.30 online, od 15.00 v pokladně

Fotografie: A. Hladká, T. Glasberger

Autor | Vratislav Levínský z Olešnice


Režie | Petr Hašek


Hrají | Martin Bohadlo, Petr Šmíd, Aleš Pospíšil, Eva Burešová, Michaela Váňová


Délka představení | 75 minut


www.geisslers.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist