Divadlo Oskara Nedbala Tábor slaví 130 let od otevření historické budovy

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Datum: Od: 01.12.2017 19:00
Do: 02.12.2017 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Vstupné 80 Kč

Popis akce

První prosincový víkend proběhne v Divadle Oskara Nedbala Tábor připomenutí výročí, a to formou tří představení Divadelního souboru Tábor. Ochotnický triptych potěší jak malé, tak velké diváky.

Celou událost zaštiťuje dramaturg divadla Marcel Kříž. „Před 130 lety - 4. 12. 1887 - bylo slavnostně otevřeno městské divadlo v Táboře. Ze starého nezbylo téměř nic. Celý akt, který začal o 11 hodině, zahájil tehdejší starosta dr. Emanuel Zeis a navázal na něj ředitel ochotnického spolku. Ten slíbil, že se ochotníci budou nadále s velkým zápalem věnovat divadlu i v budoucnu. (Tento slib dokládají potomci v dnešní době uváděným triptychem.) Prvním představením byl dramatický Jan Výrava z pera tehdejšího ředitele Národního divadla Fr. A. Šubrta v podání táborských herců ochotníků.“

V pátek 1. 12. v 19:00 se diváci mohou těšit na dramatizaci nejtajemnějšího Kafkova nedokončeného románu Zámek. V sobotu 2. 12. ve 14:30 je připravena veselá pohádka o lásce s dobráckými čerty - Kuba a tři čerti, vhodná pro všechny, ale zejména pro děti od 5 let. A triptych bude zakončen v 19:00 báchorkou Josefa Kajetána Tyla - Tvrdohlavá žena.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist