Divadlo Oskara Nedbala Tábor / Science Café: KDE JE TA POUŠŤ aneb Hrozí Jihočechům nedostatek vody?

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: DON klub
Datum: Od: 25.09.2020 19:00
Do: 25.09.2020 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://www.divadlotabor.cz/program/kde-je-ta-poust-aneb-hrozi-jihocechum-nedostatek-vody-1?backlink=5hagi&viewmode=1
Cena:
50 Kč
 

Popis akce

Každoroční tropická vedra a dlouhodobý vláhový deficit vzbuzují enormní zájem médií, prohlubují vrásky zemědělců, lesníků, rybářů i vodohospodářů a rozproudily diskuse odborníků, politiků i laické veřejnosti. Kam se poděl déšť a sníh? Proč se naše krajina přehřívá? Proč odumírají lesy, vysychají potoky i studny a hynou ryby? Vážně vysychá Šumava a Vltava? Hrozí nám opravdu nedostatek pitné vody a války o vodu? Dokážeme se na důsledky klimatické změny adaptovat? Je výstavba nádrží opravdu jediným řešením?

Fundovaný vhled a zamyšlení o významu vody pro život, krajinu i společnost nabídne Prof. RNDr. Jaroslav Vrba CSc., vedoucí katedry biologie ekosystémů na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde přednáší limnologii. Je také dlouholetým vědeckým pracovníkem Hydrobiologického ústavu Biologického centra AV ČR. Podílí se na výzkumu jihočeských rybníků, šumavských jezer a údolních nádrží Slapy a Římov.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist