Divadlo Oskara Nedbala Tábor / PSTRUZI

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - velký sál
Datum: Od: 22.03.2023 19:00
Do: 22.03.2023 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://divadlotabor.colosseum.eu/divadlo-tabor/standard/Hall/Index/1642318/uBEQ50pIB80WB_plu_UK4PypqQ_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wiLdHERptwiFJdN_com_BV-mkoY4AkhDw__?
Cena: 450, 420, 390 Kč

Popis akce

Divadlo Ungelt Praha

Edoardo Erba

PSTRUZI

Maurizio je automechanik a Luigi vášnivý rybář a dělník z továrny. Donedávna se neznali. Dohromady je svedla záměna lékařské zprávy, mají totiž podobná příjmení. Co všechno můžou během společného rybolovu zjistit o sobě a svém životě?

Magicko-realistická komedie je poutavým příběhem o strachu z konečnosti, o nápravě jednoho sobce, mezilidských vztazích a povrchnosti. Komedie půvabně italská. Odehrává se ve městě, kde vůbec nic nefunguje - ani firma, ani manželka, ani děti. A také u řeky, kde vše vypadá tak nějak jinak. Rybaření je především meditace. Plynutí řeky pomáhá vrátit se k základům, přijmout nevyhnutelné, nepodlehnout strachu.

Italský dramatik, scenárista, spisovatel, režisér a univerzitní profesor je díky své nejúspěšnější hře Newyorský maraton známý po celém světě (přeložena byla do 17 jazyků). U nás ji v roce 2014 nastudoval Český rozhlas. Edoardo Erba je držitelem řady divadelních i literárních ocenění.

Režie: Jakub Šmíd

Hrají: Pavel Liška, Jaromír Dulava, Alena Mihulová

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist