Divadlo Oskara Nedbala Tábor | JÁMA LVOVÁ – TANEC PRAHA 2020 v Táboře

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - malý sál
Datum: Od: 29.06.2020 19:00
Do: 29.06.2020 00:00
Žánr: Tanec | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: http://www.divadlotabor.cz/program/jama-lvova-tanec-praha-2020-v-tabore?backlink=a6wv2
Cena:
120 Kč
 
 

Popis akce

Dvě tanečnice v elektrizující performanci, která balancuje na hranici mezi zábavou a zvrhlostí. Do symbolické jámy lvové, která je propastí nejistot a nejednoznačností, je dovedl performativní výzkum médií, politického populismu a manipulativních sil.  S mimořádnou lehkostí proplouvají sérií dobře známých gest a figur, které nabývají nových a vyhrocených významů.
Minimalistické a přesto intenzivní, obsažné a emotivní.

Ve vlastní choreografii účinkují  Sabina Bočková a Johana Pocková s živým hudebním doprovodem Lukáše Palána.

Pořádáno ve spolupráci s Tancem Praha z.ú. za podpory Ministerstva kultury ČR a města Tábor v rámci dotačního Programu podpory aktivit v oblasti kultury v letech 2020 – 2023.
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je již po tři dekády jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR.  Může se stát, že rok 2020 bude poprvé v historii festivalu věnován pouze domácím umělcům. Proč ne? Česká taneční scéna za poslední dekádu prorazila na mezinárodním poli jako nikdy předtím, vedle prvních tvůrčích generací polistopadového období vzkvétá i zcela nová mladá energie a je důležité otevřít příležitosti všem. Umělci dokáží čelit výzvám, nejsou vázáni na divadelní prostory, jsou zvyklí vyjít mimo jejich zdi a vytvářet performance takřka kdekoliv. Tým Tance Praha i Divadlo Oskara Nedbala Tábor je v tom rádi podpoří, abychom neochudili veřejnost o to, co živé umění činí skutečně živým - kontakt s diváky. Neopakovatelný, nenahraditelný online prostředím, naprosto unikátní.

***

Autor | Sabina Bočková, Johana Pocková


www.tanecpraha.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist