Divadlo Oskara Nedbala Tábor / DOBRÁ RADA DRAHÁ

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: DON Tábor - velký sál
Datum: Od: 03.09.2020 19:00
Do: 03.09.2020 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://www.divadlotabor.cz/program/dobra-rada-draha?backlink=ir483&viewmode=1
Cena:
420 Kč, 370 Kč, 290 Kč

Popis akce
Horácké divadlo Jihlava a Ensemble 18+

Unikátní provedení znovuobjevené komické zpěvohry (singspielu) českého klasicistního skladatele. Příběh zasazený do exotického Orientu je plný známých postav a motivů - mlsných dědků se záluskem na mladou ženu, zbožných pokrytců a šejdířů, spiklenců v převlecích a napálených skrblíků, potrestaných intrikánů a vítězící lásky mladých.

Obnovená premiéra jiskří mládím a talentem nejnadanějších studentů Hudební a taneční fakulty AMU. Vznikla v koprodukci Horáckého divadla s Markem Štilcem, který patří k nejvýraznějším představitelům mladé generace českých dirigentů. Pod jeho vedením klasicistní komorní orchestr Ensemble 18+ s náležitou pečlivostí a mistrnou lehkostí přednese singspiel Josefa Bárty, Mozartova současníka a Čecha působícího úspěšně ve Vídni.

Ač je této hudební frašce více než 200 let, získá si Vás krásnými áriemi, zvonivými melodiemi, neodolatelnými gagy a vtipnými dialogy v živém českém překladu.

Hudební nastudování, dirigent: Marek Štilec

Autor | Josef Bárta

Režie | Michal Skočovský

Hrají | Vojtěch Šembera/ Jan Janda, Zuzana Kopřivová/ Lucie Vagenknechtová, Václav Vallon/ Daniel Matoušek, Nikola Uramová/ Tereza Smoláková, Vít Šantor/ Vít Nosek, Josef Kováčič

Délka představení | 90 minut


Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist