Divadlo Oskara Nedbala Tábor / DIVOKÉ DEVADESÁTKY

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - DON klub
Datum: Od: 30.03.2023 19:30
Do: 30.03.2023 00:00
Žánr: Jiné |
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://divadlotabor.colosseum.eu/divadlo-tabor/standard/Hall/Index/1843348/57CoGT54SWp7ijcLrgJgrw_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4whcjpIihujqiOOd_com_Hi02J07hVaCMw__?
Cena: vstup volný / možnost rezervace / omezená kapacita

Popis akce

Divoké devadesátky
beseda

Náš dramaturgický tým pro letošní rok připravil programovou novinku. Diskuzní bloky napojené na téma vybraných divadelních představení budou chtít divákům zprostředkovat intenzivnější zážitek z předváděných her a zároveň v některých případech reflektovat a analyzovat i jejich literární předlohy. Divadlo totiž není odtržené od světa, ale často je jeho zrcadlem, aktualizuje ho nebo vůči němu stojí v přímé konfrontaci. I proto budeme na chystané besedy zvát speciální hosty především z kulturního provozu, kteří budou rozšiřovat povědomí o aktuálních společenských fenoménech vždy v úzké vazbě na divadelní hry v našem programu. 

Premiérový pořad chystané série besed nese název Divoké devadesátky a je volně napojen na inscenaci Discoland. Pozvání přijali scenáristé a režiséři hry Boris Jedinák a Petr Erbes z Divadla Na zábradlí, publicista a moderátor ze Seznam Zprávy Jindřich Šídlo, herec Divadla Sklep David Vávra a novinář a moderátor Otakar Svoboda

Proč naší společností tato živelná dekáda v posledních letech tak rezonuje a nejsou devadesátá léta v kultuře mytizovaná? Jak ji účastníci nahlíží ze současné perspektivy a má tato doba stále co říct současné generaci mileniálů a generaci „Z”? Večerem provede hudební publicista a spisovatel Pavel Klusák, který do pořadu rovněž zakoncipuje „devadesátkové klipy” s podtitulem „dobový bizár”. 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist