Divadelní předplatné Jaro 2019 Kulturní dům Veselí nad Lužnicí

Organizátor: KULTURNÍ DŮM Veselí nad Lužnicí
Místo konání: Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
Datum: Od: 21.02.2019 19:30
Do: 11.04.2019 21:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Veselí nad Lužnicí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: V kanceláři Kulturního domu Veselí nad Lužnicí.
Cena: 720 Kč

Popis akce

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ JARO 2019 KULTURNÍ DŮM VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Čtvrtek 21. února

BOŽSKÁ SARAH

Divadlo Kalich. Silnou a působivou hrou Božská Sarah si herecká legenda Iva Janžurová plní dlouholetý profesní sen. Příběh posledního léta světově proslulé herečky a vyhlášené skandalistky Sarah Bernhardtové režíruje Alice Nellis, stejně tak s velkým úspěchem společně s Ivou Janžurovou inscenovala ve Stavovském divadle Audienci u královny.

Sarah ve spolupráci se svým Pitouem – asistentem, sekretářem, sluhou a kdovíco ještě v jedné osobě píše své memoáry. Úkoly, kterými ho energicky zasypává a které se jeví být často nad jeho síly, jsou zdrojem komediálnosti celého večera.

Hrají: Sarah Bernhardtová – Iva Janžurová, Georges Pitou – Kryštof Hádek/Igor Orozovič. Autor: John Murrell, překlad a režie: Alice Nellis, délka představení: 165 minut včetně přestávky.

Čtvrtek 11. dubna

MOJE TANGO

Studio DVA divadlo. Někdy musíte následovat svoje nohy. A někdy své srdce, abyste zvládli nové kroky svého života. Virginie se musí rozhodnout, zda zůstane v pohodlí a bezpečí svého středostavovského britského života, nebo zariskuje a opustí všechno, co zná, nasedne do letadla, odcestuje dvanáct tisíc kilometrů do Buenos Aires a naučí se tango. Živá hudba, vášnivý tanec a svůdné, hledající a sebevědomé rytmy, které mohou vše změnit.

Hrají: Virginie – Jitka Schneiderová Phill, Marco, Larry, lékař, táta – Roman Zach, muzikant, hoteliér, taxikář – Karel Mařík.

Hra Rona Hutchinsona Flying into Daylight (Moje tango) je napsaná podle námětu Victorie Fischerové. Režie: Šimon Caban a Darina Abrahámová. Délka představení: 90 minut bez přestávky.

Cena předplatného: 720 Kč, začátky představení v 19:30 hodin ve velkém sále KD.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist