Divadelní Piknik Volyně

Organizátor: Nipos-Artama
Místo konání: PIKI Volyně, Náměstí Svobody 41, 387 01 Volyně
Datum: Od: 04.05.2017 19:00
Do: 14.05.2017 00:00
Žánr: Divadlo | festival
Město: Volyně
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Vstupné 50 Kč

Popis akce

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně je koncipována jako celostátní soutěžní přehlídka amatérských divadelních souborů dospělých, které ve své inscenační praxi reflektují zákonitosti divadla jako uměleckého druhu a jejichž adresátem je dospělé publikum.

Program bude rozmanitý. Nebude v něm chybět klasická dramatika, autorské divadlo nebo dokonce i scénické čtení. Během festivalu budou k jednotlivým inscenacím probíhat diskusní fóra.

Přehlídka umožňuje účast divadelních souborů v těchto třech kategoriích:

1. souborů, které uplatňují principy hereckého divadla dramatické postavy, jejichž inscenace vycházejí z textů dramatických autorů

2. souborů využívajících různých principů hereckého divadla, jejichž inscenace vycházejí z nejrůznějších zdrojů tzv. otevřené dramaturgie

3. souborů hudebního divadla

V rámci přehlídky jsou realizovány rozborové semináře. Soutěžní představení bude hodnotit lektorský sbor. V závěru přehlídky jsou oceněny nejlepší výkony a inscenace a proveden výběr nejlepších a nejpodnětnějších inscenací k účasti na Jiráskově Hronově.

Program celé akce ke shlednutí zde:
http://divadelnipiknik.cz/program/Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist