Den otevřených dveří ve vile manželů Benešových v Sezimově Ústí

Organizátor: Benešova vila, Dr. E. Beneše 201, 391 01 Sezimovo Ústí
Místo konání: Benešova vila, Dr. E. Beneše 201, 391 01 Sezimovo Ústí
Datum: Od: 24.10.2015 10:00
Do: 25.10.2015 16:00
Žánr: Jiné |
Město: Sezimovo Ústí
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: zdarma

Popis akce

Vila Hany a Edvarda Benešových bude otevřena veřejnosti o víkendu 24. a 25. října. Prohlídky probíhají od 10 do 16 hodin v organizovaných skupinách za doprovodu průvodce. Délka prohlídky je zhruba 40 minut.Vila, jenž je od roku 1975 ve správě Úřadu vlády ČR a je jedinou mimopražskou rezidencí premiéra České republiky, prošla v posledních letech rozsáhlou obnovou. Ve spolupráci s Husitským muzeem v Táboře získala původní podobu z let, kdy ji obývali manželé Benešovi.

Letní sídlo manželů Benešových v Sezimově Ústí, které dnes slouží nejen jako reprezentační prostor předsedy vlády, ale je především důstojným památníkem Hany a Edvarda Benešových, byla poprvé zpřístupněna veřejnosti 28. května 2009.

Návštěvníky čeká prohlídka exteriéru budovy, mohou se těšit na oblíbené prezidentovo zákoutí, které se nachází v přízemní hale, dále na jídelnu a pracovnu, jež se spolu s ložnicí nachází v prvním patře. Interiér je vybaven starožitnostmi a dobovým nábytkem, kterým svůj dům vybavili manželé Benešovi. Součástí komentované prohlídky je též procházka přilehlým parkem, jenž je jednou z mála zachovaných zahrad z 30. let 20. století na našem území. Celá prohlídka je zakončena u hrobky manželů Benešových.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist