Cvičení a hraní na klavír – dvě strany jedné mince

Organizátor: ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny
Místo konání: ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny – budova SOŠ, Školní 709
Datum: Od: 15.03.2017 09:00
Do: 15.03.2017 12:00
Žánr: Jiné |
Město: Trhové Sviny
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Poznámky: Přihláška na přednášku ke stažení zde

Popis akce

Přednáška se uskuteční ve středu 15. 3. 2017 od 9:00 hodin v ZUŠ F. Pišingera, Trhové Sviny – budova SOŠ, Školní 709. Přednáší Ivo Kalhánek

Ivo Kalhánek
Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby.

Ivo Kahánek je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ve třídě Mgr. Marty Toaderové a Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Má za sebou také studijní stáž na prestižní londýnské Guildhall School of Music and Drama u Ronana O´Hory a mistrovské kurzy pod vedením Karl-Heinze Kämmerlinga, Christiana Zachariase, Alicie de Larrocha, Imogen Cooper, Petera Frankla a dalších osobností.

V současné době krom koncertní činnosti po celém světě působí jako pedagog na AMU, usedá v porotách prestižních soutěží.

Své cenné zkušenosti získané během své cesty klavírního virtuoza a pedagoga je ochoten předat učitelům v této přednášce – besedě.

Obsah přednášky
Co se děje v hlavě a duši pianisty při vystoupení na pódiu? Jak pracují svaly při určitém druhu hudby či duševním stavu? A zejména: jak toho všeho využít při cvičení na klavír tak, abychom umocnili hudební prožitek hráče i publika a zároveň minimalizovali pravděpodobnost pamětních či technických problémů během interpretace? O tom všem bude přednáška koncertního pianisty a pedagoga AMU v Praze Ivo Kahánka.

 

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist