Cipískoviště 2016 v Písku

Organizátor: město Písek, odbor školství a kultury
Místo konání: Písek
Datum: Od: 13.05.2016 10:00
Do: 15.05.2016 23:00
Žánr: Jiné |
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Cipískoviště je tradiční akcí města Písku připravovanou především pro děti a jejich doprovod. O víkendu 13. - 15. května 2016 se můžete těšit na množství kulturních a sportovních aktivit, např. koncertů, výstav, filmových představení, zábavných programů pro děti, soutěží… V době konání akce se v Písku zastaví také road show projektu „Jižní Čechy olympijské“, na které si budete moci zasportovat a naladit se na srpnový sportovní vrchol roku.

Neodmyslitelnou součástí Cipískoviště je vernisáž obřích soch z písku. V roce 2016 se v Písku budou tato originální díla stavět již podesáté. Mezi sochami s pohádkovými náměty se objeví jako král také Karel IV., jehož jméno se zapsalo i do dějin královského města Písku. 700. výročí narození tohoto slavného panovníka oslavíme přesně v den jeho narozenin v sobotu 14. května při Muzejní noci v Prácheňském muzeu.

Písecká Sladovna při Cipískovišti otevře hlavní výstavy letní sezóny - TISK a HREJ DIVADLO! V této instituci se účastníci také budou moci zapojit do tvůrčích aktivit v podobě různých výtvarných dílen. Z dalších oblíbených programů pro děti jmenujme Pochod pohádkovým lesem o sobotním odpoledni či nedělní Dětské zábavné odpoledne na Městském ostrově. Novinkou bude páteční Večer pohádek připravovaný Městskou knihovnou, která pak o nedělním večeru pozve i dospělé na Noc literatury.

www.cipiskoviste.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist