Chovatelský den v Písku

Organizátor: Zemský hřebčinec s. p.
Místo konání: Zemský hřebčinec s. p., U hřebčince 479, Písek
Datum: Od: 20.08.2016 10:00
Do: 20.08.2016 16:00
Žánr: |
Město: Písek
Okres: Písek
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: plné vstupné 100 Kč, snížené vstupné 50 Kč
Poznámky: Snížené vstupné hradí děti a důchodci.

Popis akceChovatelský den píseckého hřebčince nabídne bohatý celodenní program.

Opravdu mimořádně zajímavou podívanou slibuje program letošního Chovatelského dne, který na sobotu 20. srpna připravil písecký Zemský hřebčinec, s. p.

Vše vypukne již v deset hodin dopoledne přehlídkou plemenných hřebců, při které budou chovatelům klisen předvedeni plemeníci v majetku nebo držení Zemského hřebčince.

Začátek hlavní části celodenního programu Chovatelského dne je plánován na 13. hodinu. Přihlížejícím se v ní předvedou koně různých plemen v mnoha disciplínách. Připraveny jsou téměř dvě desítky ukázek. V zápřeži bude možné vidět například chladnokrevné hřebce, fríské a starokladrubské koně nebo poníky. Pestrost ve využitelnost chladnokrevníků v tahu bude demonstrována nejen zapřažením do obvyklých povozů, ale také dvoukolových sulek nebo historických zemědělských strojů.

Neuvěřitelnou sílu koní těžkých plemen bude možné sledovat v ukázce jejich práce v lese, při které obratně manipulují s objemnou dřevní hmotou. Nepochybně atraktivní budou také kočárové jízdy fríských či kladrubských koní nebo šestispřeží poníků. Co vše lze s koňmi dělat po jejich osedlání bude patrné z ukázek sedlových disciplín. Vzpomínky na doby dávno minulé zajistí předvedení jízdy v dámském sedle. Jezdecké dovednosti zaměstnanců Zemského hřebčince a ovladatelnost jejich koní odhalí drezurní čtverylka.

Ve fotbalové hřiště se promění zdejší travnaté kolbiště při pushballu, který je také nazýván jako koňský fotbal. Dnes již tradičními účastníky Chovatelského dne jsou příslušníci pražské jízdní policie. Do programu přispějí nejen ukázkou zásahu při demonstracích a pouličních nepokojích, ale také pečlivě secvičeným jezdeckým rejem.

Přítomní diváci se zcela určitě nebudou nudit ani při dalších naplánovaných ukázkách, kterými jsou například voltižní vystoupení nebo předvedení práce s koňmi formou přirozené komunikace. Do Písku se přijedou představit také zastánci disciplíny working equitation, jejíž název lze přeložit jako tradiční pracovní ježdění. Tento styl využívá tréninkové metody, které jsou aplikovány na koně pracující s dobytkem na farmách a rančích.

Milovníci a příznivci koní, kteří se rozhodnout této mimořádně akce zúčastnit, budou mít navíc možnost prohlédnout si celý historický areál Zemského hřebčince v Písku, který se pyšní statusem Národní kulturní památka České republiky. Do nově zrekonstruované divácké tribuny srdečně zve k zhlédnutí pestrého programu Chovatelského dne pořádající Zemský hřebčinec, s. p.

www.zemskyhrebcinecpisek.cz

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist