Českobudějovická katedrála, jak ji neznáte

Organizátor: Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích a Statutární město České Budějovice
Místo konání: České Budějovice - radnice - Radniční výstavní síň
Datum: Od: 09.09.2015 09:00
Do: 29.09.2015 00:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Českobudějovický kostel sv. Mikuláše je jednou z architektonických dominant, která doprovází dějiny města České Budějovice od jeho založení až po dnešek. Období vzmachu, prosperity, ale i tragédií a zmaru představuje výstava Českobudějovická katedrála, jak ji neznáte.

Výstavu připravil Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích a Statutární město České Budějovice, které ji podpořilo v rámci Dotačního programu města České Budějovice na podporu kultury v roce 2015. Výstava je realizována ve spolupráci s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích, Státním oblastním archivem v Třeboni a Státním okresním archivem v Českých Budějovicích.

Atraktivní součástí výstavy jsou autentické archeologické nálezy devocionálií a hrobových výbav z bývalého hřbitova obklopujícího kostel sv. Mikuláše, např. růžence, medailony, křížky, čelenky, prsteny a pozůstatky pohřebních oděvů z 16. až 18. století. Nejen pro dětské návštěvníky je k dispozici trojrozměrný interaktivní model kostela vyrobený z lipového dřeva.

V rámci doprovodného programu se budou ve středu 16. září od 16.30h a 17.30h konat prohlídky katedrály s odborníky z Národního památkového ústavu.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist