České korunovační klenoty na dosah na zámku Mitrowicz

Organizátor: Zámek Mitrowicz
Místo konání: Zámek Mitrowicz, Koloděje nad Lužnicí
Datum: Od: 02.06.2017 10:00
Do: 30.07.2017 17:00
Žánr: Výtvarné umění | výstava
Město: Koloděje nad Lužnicí
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Vstupné: dospělí 130 Kč, děti 90 Kč, rodinné 390 Kč

Popis akce

„České korunovační klenoty na dosah“ budou vystaveny na Zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí v atraktivním prázdninovém termínu od 2. 6. do 30. 7. 2017 a budou umístěny v reprezentativním 1. patře zámku, který je součástí prohlídkového okruhu.

Provozní doba:
červen: po – čt: pro skupiny na objednání, zaměřeno nejen na školní výlety pá – ne: 10 – 17h
červenec: út – ne: 10 – 17h, plus každou středu večerní prohlídky 19 – 22h.

Návštěvníci se mohou těšit na asistovanou kostýmovanou prohlídku zrestaurovaných prostor, kde bude vystavena expozice, zámeckou zahradu, stylové občerstvení i využít možnost plavby z Týna nad Vltavou až přímo na nové přístaviště u zámku.

Během léta chystáme i další zajímavé akce: 

27.5. zahájení sezóny - tradiční Mariánskou pouť – řemeslný jarmark, historicky laděná akce pro celou rodinu, ukázka restaurování, šerm, divadlo atd..

8.7. Slavnosti Wratislava z Mitrowicz – šermířské souboje, divadelní představení Víti Marčíka, komedie, komentované prohlídky, workshopy pro děti a jiné

29.7. pikniková sobota při poslechu smyčcového tria „Trio naladěno“ (hosté si mohou přinést svůj piknik či objednat u nás a vychutnat si zámecký park při poslechu hudby)

5.8. Den Matěje Kopeckého – celý den zaměřený na loutky, divadla, představení, workshopy (Matěj Kopecký umřel právě v Kolodějích nad Lužnicí)

Více o zámku na www.zamekmitrowicz.cz

 

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist