Buskers fest 2017

Organizátor: HUKOT CB, z.s.
Místo konání: Sokolský ostrov - park, centrum města České Budějovice
Datum: Od: 19.06.2017 09:00
Do: 23.06.2017 00:00
Žánr: Divadlo | festival
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: Dobrovolné vstupné.
Poznámky: http://buskersfestbudejovic.wixsite.com/buskersfest2017

Popis akce

Buskers fest 2017 - Festival pouličního umění České Budějovice

Sedmý ročník unikátního městského festivalu pouličního umění oživí České Budějovice již tradičně poslední červnový týden. V těchto dnech ožijí českobudějovické ulice muzikanty, divadelníky, kejklíři, básníky, tanečníky, artisty a všemožnými jinými umělci z Česka i ze zahraničí. Buskers fest je první takový festival svého druhu v České republice, který se inspiroval podobnými slavnými zahraničními festivaly pouličního umění například ve švýcarském Bernu, italské Ferraře či kanadském Torontu. Všechny tyto festivaly nejenom že dělají své město výjimečným kulturním centrem, ale přilákají každoročně desetitisíce návštěvníků. Koncept našeho festivalu je v Čechách vcelku jedinečný, po vzoru českobudějovického Buskers festu pomalu začínají obdobné festivaly vznikat i v jiných městech, např. v Plzni, v Praze, v Hradci Králové.

V červnu budějovické ulice obsadí na celý týden umělci nejenom z Čech, ale i ze zahraničí. Své umění předvede okolo 200 umělců na více než deseti scénách po celém městě. Návštěvníci se budou moci těšit na pouliční muzikanty, pouliční divadla jak pro děti, tak pro dospělé, kejklíře, mimy, básníky, artisty, 3d malování na chodník, živé sochy, performery, různé workshopy a výstavy pod širým nebem.

V pátek v parku na Sokolském ostrově, který je vzdálen tři minuty od náměstí, vyroste festivalové městečko s bohatým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie a na velkém pódiu se představí skupiny a divadla různorodých žánrů.

Proč Buskers Fest? Busking je označení pro jakékoli pouliční vystupování – ať už hudební, divadelní či třeba artistické. Vystupující člověk se nazývá busker. Nejčastěji se lze setkat s hudební produkcí (většinou akustickou), ale dělat se dá prakticky cokoli zajímavého či zábavného, co lidé rádi ocení: akrobacie, tanec, polykání ohně či mečů, žonglování, kouzelnictví, loutkoherectví, pantomima, recitace, živé sochy…

Jak to bude probíhat? Na frekventovaných místech našeho města budou po celý den probíhat hudební a divadelní vystoupení, různé performance, umělecké a výtvarné prezentace, autorská čtení poezie, výtvarné workshopy a v neposlední řadě i workshopy a různá představení pro děti a rodiče. V pátek festival vyvrcholí na Sokolském ostrově, kde bude postavena velká open air stage, na které návštěvníci festivalu budou moci shlédnout nejenom vystoupení známých hudebních skupin tuzemských i zahraničních, ale budou se moci těšit i na bohatý doprovodný program - vegetariánská restaurace, venkovní čajovna, veganský i masový piknik, různé tematické workshopy, celodenní program pro děti a rodiče, exhibice, taneční vystoupení, výstavu obrazů pod širým nebem a mnoho dalšího.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist