Budějovický advent 2015

Organizátor: Statutární město České Budějovice
Místo konání: náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
Datum: Od: 27.11.2015 17:00
Do: 31.12.2015 00:00
Žánr: Jiné |
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Budějovický Advent je za dveřmi. Českobudějovické náměstí proto už za pár dní zaplní dřevěné stánky s vánočními produkty, vzduch provoní horký punč a hudba s dalším bohatým programem poletí vstříc Štědrému dni.

Letošní program bude rozhodně velmi bohatý. Vše odstartujeme tradičně rozsvícením vánočního stromu a to v sobotu 29. listopadu za přítomnosti Primátora města Jiřího Svobody a Mons. Adolfa Pintíře. Opět bude i Zvonkový průvod, Vránkovy koledy a přiletí samozřejmě i anděl.

Ze zásadních lákadel jmenujme například koncerty Dasha, Burmy Jones, Jany Koubkové, nebo recesistické partičky Děda Mládek Ilegal Band. Objeví se také jihoafrický gospelový sbor, sbor opery Jihočeského divadla.

Bohaté programy nabízí dny s jihočeskými rádii – Hitrádio Faktor nabídne krom jiného třeba koncert Jaroslava Uhlíře, Rockrádio přiveze kapelu Arakain, Blaník Petru Černockou a Český Rozhlas České Budějovice nabídne pásmo vystoupení nejen dechové hudby.

Novinkou je spolupráce s Budějovickou Drbnou. Ta už teď vyhlásila velkou soutěž pro začínající muzikanty. Tomuto tématu se na svém portálu bude intenzivně věnovat a z hlasování vytanou tři vítězné formace, které si na Adventu zahrají.

Velký prostor dostanou také děti. Rodiče nikdy neudělají chybu, když adventní náměstí navštíví v neděli, kdy je pro děti připraveno loutkové vystoupení, hraná pohádka, nebo mobilní kino s pásmem pohádek. Neděle jsou tradičně rodinné a postavené hlavně na hraném programu. Během adventu bude několikrát na náměstí i populární kuchař Petr Stupka, který bude předvádět živé vystoupení a bude tvořit kulinářské dobroty.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist