BLATENSKÝ FOTOFESTIVAL

Organizátor: Centrum kultury a vzdělávání Blatná
Místo konání: Blatná, Městské muzeum Blatná, zámek Blatná
Datum: Od: 19.09.2015 10:00
Do: 20.09.2015 17:00
Žánr: Výtvarné umění | festival
Město: Blatná
Okres: Strakonice
Kraj: Jihočeský kraj
Cena: vstupné na všechny výstavy je dobrovolné

Popis akce

10. ročník - 19. 9. - 20. 9.


Jak to všechno vzniklo

V roce 2006 oslavil fotoklub KAMFO Blatná své 50. narozeniny. Při té příležitosti vznikla myšlenka a následná realizace prvního ročníku BLATENSKÉHO FOTOFESTIVALU se zaměřením na dokumentární fotografii. V tu chvíli ani jednoho z pořadatelů nenapadlo, jakými osobnostmi se podaří Blatenský fotofestival obsadit, čehož je důkazem například jméno doc. Jindřich Štreit.

Ohlasy a odezvy z různých stran nám naznačily, abychom připravili ročník další. A tak ve dnech 19. - 21. října 2007 proběhl ročník druhý, na kterém jsme přivítali Tomáše Pospěcha, Pavla Diase, Tomáše Bicana, Daniela Kaifera, Igora Malijevského či Jiřího Siostrzonka.

V roce 2008 jsme uspořádali třetí ročník na téma - "Žena", který se konal od 26. září do 28. září 2008. Mohli jste vidět mimo jiné fotografie Tarase Kuščynského, Dany Kyndrové, Věry Stuchelové, Sylvy Francové, Ondřeje Staňka.

Následující rok jsme se především díky celosvětové hospodářské krizi potýkali s problémy financování. Nakonec se nám podařilo najít dostatek prostředků pro realizaci čtvrtého ročníku, jehož téma bylo „WOMAN“. O víkendu 26. - 27. září 2009 bylo možné se v Blatné setkat s fotografiemi a jejich autory zajisté neméně věhlasných jmen jako v ročnících předešlých (Vladimír Židlický, Miro Švolík, Miloslav Stibor a další).

Rok 2010 byl pro fotofestival rokem kulatým. Pátý ročník byl se nesl na téma "DVOJICE".

V roce 2011 se nesl v tématu "KRAJINA".

Rokem 2012 nás provázela "KRAJINAK".

Osmý ročník konaný v roce 2013 patřil "BARIÉRÁM".

A ten loňský, byl prostě a jednoduše "V POHYBU".

Ročník letoštní a jubilejní desátý je "Z BLATNÉ AŽ NA KONEC SVĚTA" a představí se celkem 18 fotografů, fotografek či fotoklubů.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist