BEZ ROUCHA

Organizátor: Divadlo Oskara Nedbala Tábor
Místo konání: Divadlo Oskara Nedbala - velký sál
Datum: Od: 10.06.2022 19:00
Do: 10.06.2022 00:00
Žánr: Divadlo | představení
Město: Tábor
Okres: Tábor
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: https://divadlotabor.colosseum.eu/divadlo-tabor/standard/Hall/Index/1122383/GJsZSPiExZdGO_plu_K0mOWjkQ_rov__rov__xcodex_AGA1gFbU4wgZtqJStLoCqrn6jqMsoT0OvUQX8A__?
Cena: 420 Kč, 390 Kč, 360 Kč

Popis akce

Divadlo v Dlouhé Praha

Michael Frayn

BEZ ROUCHA

 

Dnes už klasická komedie na téma jak se dá i nedá dělat divadlo. Sledujeme průběh poslední zkoušky před premiérou bulvární frašky Sardinky, sardinky! a posléze její devadesátou reprízu ze zákulisí. Pot, slzy i krev teče z herců zájezdové společnosti. A poteče i z herců Divadla v Dlouhé. Proč, proboha, proč?! Vždyť je to jen divadlo.

 

Fraynova zběsilá fraška a konverzační komedie je svéráznou poctou divadelnímu umění a diváky baví i čtyřicet let po své londýnské premiéře. Řadí se do silné tradice „hry ve hře“ a ukazuje nejen, co se děje v zákulisí, půtky v divadelním souboru a co všechno se může pokazit, ale i nesčetná divadelní klišé. Navíc herci musí dobře zvládnout zahrát herce, kteří nejsou moc dobří.

 

Režisérka Hana Burešová věnovala své nové nastudování Bez roucha památce Jiřího Menzela, který tuto hru uvedl v české premiéře (Činoherní klub, 1986).

 

Režie: Hana Burešová

Hrají: Helena Dvořáková, Marek Němec, Eva Hacurová/ Marie Poulová, Ondřej Rychlý, Štěpánka Fingerhutová, Jan Vondráček, Klára Sedláčková-Oltová, Miroslav Zavičár, Jiří Wohanka, Dan Deutscha/ Mikuláš Krutský

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist