Advent začíná v Borovanech

Organizátor: město Borovany
Místo konání: Žižkovo náměstí 107, 373 12 Borovany
Datum: Od: 29.11.2015 14:00
Do: 29.11.2015 18:00
Žánr: |
Město: Borovany
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Popis akce

Ježíškova poštovna, výstava, dětské dílny, pohádka, rozsvícení vánočního stromu, řemeslný jarmark - vše v areálu kláštera. Bohatý kulturní program vás čeká 29. listopadu.

Rozsvícením vánočního stromu spolu s odpoledním programem pro děti v areálu kláštera zahajují Borovanští advent vždy první adventní neděli – letos tedy 29. listopadu.

Dětem a jejich rodičům připomínáme tradiční Ježíškovu poštovnu, která v tento den u nás bude otevřena po celé odpoledne v infocentru. „Připravte si pro Ježíška přáníčka do obálky s vaší zpáteční adresou a poštovní známkou, po bedlivém přečtení a orazítkování vám pak přáníčka přijdou z Božího Daru poštou zpět,“ připomíná Ježíškův posel, který dorazí do Borovan s koňským povozem.

Během odpoledního programu paní učitelky s dětmi z borovanské základní školy též pořádají tvůrčí dílny pro malé děti, kde se ve velkém vyrábějí vánoční dárečky, žáci místní „ZUŠky“ zpívají ve Škapulířové kapli, děti čeká vánoční pohádka, koledy v podání Táborských pouličníků a souboru Žestědvěstě.

Chybět nebude řemeslný jarmark a vánoční výstavy v prostorách zámku, na nádvoří návštěvníci najdou občerstvení pro zahřátí. Děti z mateřské školky vystoupí na pódiu v Podzámčí a povedou zvonkový průvod k vánočnímu stromu před zámkem. Ten pak společným zvoněním všichni rozsvítí.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist