ADAM PLACHETKA a Czech Ensemble Baroque Orchestra

Organizátor: Metropol spol. s.r.o., Agentura TRDLA s.r.o.
Místo konání: DK Metropol - Divadelní sál
Datum: Od: 15.01.2018 19:30
Do: 15.01.2018 00:00
Žánr: Hudba | koncert
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj
Předprodej: www.metropol-cb.cz/program/veskere-akce/adam-plachetka-a-czech-ensemble-baroque-orchestra/540/
Cena: 1 360 kč, 1 120 Kč

Popis akce

Basbarytonista Adam Plachetka, absolvent pražské konzervatoře a HAMU, debutoval v roce 2005 v Národním divadle jako Mícha ve Smetanově Prodané nevěstě a Státní opeře Praha jako Don Basilio v Rosinniho Lazebníku sevillském. V dalších letech se mimo jiné objevil jako Papageno v Mozartově Kouzelné flétně, Don Giovanni nebo Antonio ve Figarově svatbě. S orchestrem Národního divadla a Jiřím Bělohlávkem natočil k 90. výročí státnosti jednu z prvních oficiálních vokálních verzí státní hymny. Od roku 2010 je stálým členem Vídeňské státní opery. Zde se objevil například jako Melliso, Don Giovanni, Figaro, Publio, Mustafá nebo Alidoro. Hostuje na řadě světových scén – Berlín, Milano, Londýn, Mnichov …

V českobudějovickém vystoupení se představí v programu „Molieri“, jehož osu tvoří na jedné straně famózní a dobře známé árie z Mozartových oper Don Giovanni, Figarova svatba a dalších a na straně druhé neméně kvalitní, ale koncertnímu publiku velmi vzácné árie z oper Antonia Salieriho: Falstaff, La grotta di Trofonio, Axur Re d‘ Ormus. Pod taktovkou Romana Válka jej doprovodí unikátní ansámbl zabývající se stylovou interpretací kantát, oper a duchovních skladeb 17. a 18. století, Czech Ensemble Baroque Orchestra. Členy tohoto tělesa jsou i instrumentalisté ze Slovenska, Polska, Maďarska či Německa.

Jeden z nejvýraznějších objevů světové operní scény, Adam Plachetka tak může v tomto programu plně rozvinout svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent a prezentovat se právě v klasicistním repertoáru, za jehož interpretaci sklízí nemalé úspěchy již od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň. Právě vídeňské ztvárnění Dona Giovanniho znamenalo pro tohoto sólistu výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového mozartovského operního nebe.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist