Petra Šnokhausová

Popis subjektu

malířka, členka Volného sdružení umělců
Výstavy
1999 o Praha, Soukenická ul. - výstavní prostory Sboru Církve bratrské
o Trhové Sviny - výstavní prostory Sboru Církve bratrské
2000
o kostel Svaté Trojice u Trhových Svinů
o Český Krumlov - výstavní sál Městského muzea - výstava absolventů SUPŠ
2004
o výstaviště Praha - Moderní galerie, výstava absolventů magisterského studia Akademie výtvarných umění
2005
o České Budějovice - výstavní prostory Českého rozhlasu
2006
o Český Krumlov - hotel Mlýn - výstavní prostory
2008
o České Budějovice - společná výstava se skupinou Rastr ve výstavním v sále KC Metropol a galerii Pod kamennou žábou
2009
o Evropská cena Evropské unie umění

Informace o subjektu

Životopis

Narozena 27.5. 1978 v Českých Budějovicích.

Již v průběhu dětství jsem se projevovala zvýšenou potřebou vyjadřovat se kresebně i malířsky. Mým dětským motivem byly hlavně vesnické chaloupky a pohledy na přírodní kouty. Tak, jako každé děcko jsem nesmírně obdivovala jednoduchost a výraz kresby ilustrací Josefa Lady a Heleny Zmatlíkové.

Na základní škole jsem začala chodit do Lidové školy umění v Trhových Svinech, kde jsme byli vedeni paní Renatou Kubínovou.

V roce 1992 jsem byla přijata na SUPŠ sv. Anežky v Českém Krumlově se zaměřením na užitou malbu-restaurování. Tento náš obor byl po 2 letech přetvořen na scénogrfický. Roku 1997 jsem toto studium ukončila řádnou maturitou a okamžitě jsem byla přijata na Akademii výtvarných umění v Praze.

Dále v letech 1998 až 2004 probíhalo mé studium na AVU oboru restaurování malby prof. Karla Strettiho, zakončeno diplomem v magisterském studijním programu ... Studiem jsem se zdokonalila v kresbě - ateliér prof. Jitky Svobodové, malířsky v ateliéru Klasické malby prof. Zdeňka Berana a vytvořila několik technologických kopií starých mistrů. V tomto čase jsem uskutečnila 5 výstav - v Praze, Trhových Svinech, Českém Krumlově a v Českých Budějovicích.

Velice významná pro mě byla v roce 2001 cesta do Austrálie, která trvala 1 rok. Zde jsem se seznámila se spoustou australských umělců - např.Earle Backen a Margarete Woodward. Mezi mé nejoblíbenější umělce patří Mark Rothko, ital Morandi, velice mě fascinuje umělecký projev 2. poloviny 20. století - Minimal art.

V současnosti se především věnuji své profesi - restaurování závěsných obrazů, nástěnné malby, polychromii na dřevěných plastikách. K mým oblíbeným příležitostným činnostem patří malba a kresba ilustrací, malba svých obrazů - osobních témat provedených olejomalbou nebo pastelem a sebevyjadřující tanec. K mým již realizovaným největším restaurátorským počinům patří nástěnné malby v kostele Svaté Anny v Praze, interiéry letohrádku Červený Dvůr, obnova erbů na krumlovské radnici, klášter Minoritů v Českém Krumlově, obnova malované fasády Krčínova domu v Českém Krumlově, atd. …

Kontaktní informace

Jméno: Petra Šnokhausová
Mobil: 00420 774 909 152
E-mail: serifa@atlas.cz
Webové stránky: www.restauratorka.info

Adresa

Ulice: Na vyhlídce 931
PSČ: 374 01
Město: Trhové Sviny
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Kategorie umělce

  • Umělec | Výtvarné umění | kresba
  • Umělec | Výtvarné umění | malba
  • Umělec | Výtvarné umění | restaurování
  • Umělec | Výtvarné umění

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist