Jiří Pazour

Popis subjektu

(* 17. 1. 1971 v Žatci)

Absolvoval v roce 1991 Konzervatoř v Praze, obory skladba (Vadim Petrov) a klavír (Vladimír Topinka). Poté pokračoval ve studiu skladby na Akademii múzických umění u prof.Václava Riedlbaucha. Jeho činnost je možno shrnout do tří oblastí: kompoziční, koncertní a pedagogické.

Jako skladatel ze věnuje tvorbě orchestrálních, komorních i sólových skladeb. Jeho kompozice jsou pravidelně vysílány Českým rozhlasem, vydávány na zvukových nosičích a jsou na pravidelném repertoáru špičkových českých i zahraničních sólistů a souborů. Spolupracuje s vydavatelstvími Supraphon, GZ Digital Media, Triga atd. Vedle toho se též věnuje tvorbě hudby scénické a užitkové zasahující do různých žánrů.

Sólová koncertní činnost Jiřího Pazoura je zaměřena převážně na klavírní improvizaci.

"Večery klavírní improvizace Jiřího Pazoura" si získávají svojí dynamikou, spontánností a rozmanitostí velkou popularitu jak doma, tak i v zahraničí. Vedle České republiky vystupoval v Německu, Polsku, na Slovensku, ve Francii a v Anglii.

V roce 1999 natočil CD Dým v tvých očích obsahující klavírní variace na známé světové evergreeny.

Od roku 1995 působí pedagogicky na pražské konzervatoři. Na této škole vyučuje hudebně - teoretické předměty a klavírní improvizaci.

Informace o subjektu

Kontaktní informace

Jméno: Jiří Pazour
Mobil: +420 608 859 173
E-mail: jiri@jiripazour.cz
Webové stránky: www.jiripazour.cz

Adresa

Město: Dačice
Okres: Jindřichův Hradec
Kraj: Jihočeský kraj

Kategorie umělce

  • Umělec | Hudba | clasic music
  • Umělec | Hudba

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist