František Hudeček

Popis subjektu

vedoucí katedry hudební výchovy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Klavírista František Hudeček (1951) vystudoval brněnskou konzervatoř v etech 1966-72. Během těchto studií se zúčastnil dvou celostátních klavírních soutěží, z nichž si odnesl přední umístění (v roce 1970 první cena v soutěži o cenu Beethovenova Hradce, v roce 1971 druhá cena v Chopinově soutěži v Mariánských Lázních).

Ve studiích pokračoval na hudební fakultě AMU v Praze (1972-77) pod vedením dvou významných osobností české a ruské klavírní školy, a to profesora Františka Raucha a docentky Valentiny Kameníkové. Zkušenosti, které získal na mezinárodní soutěži F. Busoniho v italském Bolzanu, mu dopomohly k zapojení do koncertního života a návštěvě některých evropských zemí. Hudební fakultu AMU absolvoval s vyznamenáním recitalem a se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK.

Po vykonání základní vojenské služby v AUS VN v Praze (1978) začal působit na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a souběžně se v letech 1982-87 vrátil na AMU jako umělecký aspirant profesora Josefa Páleníčka.

S příznivými ohlasy našich předních kritiků se setkala jeho vystoupení na významných přehlídkách a festivalech (Mladá pódia v Karlových Varech, Přehlídka mladých koncertních umělců v Trenčianských Teplicích, Mladá Smetanova Litomyšl, Talentinum Zlín apod.).

František Hudeček spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, pro které natočil několik snímků. Jeho repertoár je široký a zahrnuje díla všech stylových období, včetně hudby 20. století. Za propagaci české soudobé tvorby doma i v zahraničí obdržel několikrát prémii Českého hudebního fondu.

Úspěšná je jeho pedagogická činnost. V roce 1991 se habilitoval docentem v oboru hry na klavír a od založení Jihočeské univerzity je členem její vědecké rady. Od roku 1998 je zároveň vedoucím katedry hudební výchovy na Pedagogické fakultě JU:

/zdroj:www.pf.jcu.cz/stru/katedry/hv/

Informace o subjektu

Kontaktní informace

Jméno: doc. František Hudeček
Mobil: 00420 608 131 641
E-mail: hudecek@pf.jcu.cz
Webové stránky: www.pf.jcu.cz/stru/katedry/hv

Adresa

PSČ: 370 01
Město: České Budějovice
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Kategorie umělce

  • Umělec | Hudba

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist