Ateliér Prostor – Keramika Štěchův dvůr

Popis subjektu

Ateliér prostor založili v roce 1998 keramici Tomáš Nedvěd a Zdenka Štěchová. K jejich prvnímu setkání došlo na začátku devadesátých let v družstvu Keramo Praha. V letech 1994 - 1998 působili v Keramickém centru, odkud již vedla cesta k vlastní dílně v Praze Břevnově. Od roku 2000 s nimi externě spolupracuje keramička Kateřina Vrlová. V roce 2003 přesunuli svoje aktivity do Jižních Čech, kde ze staré stodoly kompletní rekonstrukcí vytvořili výtvarnou dílnu.

Hlavní náplní tvorby ateliéru je výroba užitkové a dekorativní keramiky se širokým záběrem stylů a technik, kombinovaná s dalšími výtvarnými řemesly, například drátováním, košíkařením, atp.

U všech těchto řemesel nabízíme i výuku v pobytových kurzech.
Ateliér Prostor ve spolupráci s Keramikou Štěchův dvůr pořádají také výtvarné kurzy.
Pokud se zajímáte o umělecká řemesla, jistě si vyberete z naší široké nabídky.
Kurzy pořádáme víkendové, 5tidenní a týdenní. Výuka probíhá v nově zrekonstruovaném ateliéru v malé jihočeské vesnici Hroznějovice u Hluboké nad Vltavou. Zaměřujeme se především na výuku keramického řemesla a technik s ním spojených, ale můžete vybírat i z dalších kurzů.

Ateliér je vybaven hrnčířskými kruhy, elektrickou pecí a venkovními pecemi na dřevo.
Klientům je k dispozici sociální zařízení a kuchyňský kout. Maximální počet účastníků kurzu je osm, pro všechny je zajištěno skromné ubytování zdarma (spacák sebou).
Náročnější klienti si mohou zajistit ubytování v okolí. V ceně kurzu je zahrnuta teoretická i praktická výuka, materiály, energie a zapůjčení nářadí a strojů. Aktuální obsazenost sledujte v kalendáři kurzů.

Informace o subjektu

Kontaktní informace

Jméno: Tomáš Nedvěd
Telefon: 00420 385 725 056
Mobil: 00420 776 578 089, 00420 736 675 317
E-mail: atelierprostor@volny.cz
Webové stránky: www.atelierprostor.cz

Adresa

Ulice: Hroznějovice 42
PSČ: 373 41
Město: Hluboká nad Vltavou
Okres: České Budějovice
Kraj: Jihočeský kraj

Kategorie umělce

  • Um. skupina | Výtvarná | umělecké řemeslo
  • Um. skupina | Výtvarná

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist