Čtyři svatby stačí, drahoušku

Kdy: 13. 6. - 31. 8. 2014
Kde: Prachatické muzeum, Velké náměstí 13, 383 01 Prachatice
Poznámka:

Čtyři svatby stačí, drahoušku

  Každá žena již od útlého věku touží stát se nevěstou, a i když se vlivem denní reality stane v dospělosti zapřísáhlou odpůrkyní sňatků, pohled na svatební šaty v ní vždycky vyvolá respekt. Svatební šaty nejsou jen módní záležitostí, jsou osobitou výpovědí o ženě, která je nosí, o roli ženy v době, kdy si je pořizuje.

  Výstava Čtyři svatby stačí, drahoušku se zaměřila právě na vypovídací hodnotu svatebních šatů. V základním konceptu bylo představit svatební šaty pomyslných čtyř generací a postihnout tak prakticky celé 20. století. S tím, že předvedeme i drobné přesahy do století 19. a 21. Díky zájmu veřejnosti, která nám přinesla nejen svatební fotografie, ale i svatební šaty nevěst a ženichů, a díky vstřícnosti kolegů muzejníků se nám tento koncept podařilo naplnit dokonale. Můžeme tak představit unikátní svatební šaty z roku 1812, svatební čepeček z poloviny 19. století nebo několikery secesní svatební botky i šaty. Zkuste si s námi připomenout jednotlivá období 20. století a přemýšlet o tom, proč si v té které době nevěsta vybrala právě takové šaty. Nebyly to přece vždy jen luxusní materiály, které se na svatební šaty volily. Přijďte si k nám zavzpomínat nebo nabrat inspiraci pro ten svůj svatební den.

Nejen nevěstám je určena současně probíhající prodejní výstava šperků a doplňků, vytvořených různými tvůrci i technikami. Čeká vás např. paličkovaná krajka, korálková výšivka, kanzashi, drátkování a další.

Fotografie

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist