Co se děje na jaře v ZOO?

18.04.2014

Samici kočkodana husarského – Gambě se narodilo mládě. Je to již zasloužilá několikanásobná matka, takže si se vším věděla hned rady. Výborně zvládá ochránit mládě i před ostatními členy skupiny. Hlavně ostatní samice loudí, aby si malého mohly taky pochovat.

Do zoo přijeli svišti. Naše skupina zajímavých hlodavců přicestovala až z francouzského Parc Animalier D’Auvergne. Po dlouhé cestě byli rovnou vypuštěni do svého výběhu, kde se rychle zabydleli. Našli v něm ale asi nějaké chybičky, protože se hned pustili do přestavby a hlavně do hloubení nor. Pokud je neuvidíte při hrabání, nevzdávejte to a pořádně si expozici prohlédněte! I svišti se umí výborně schovávat!

Samice rosomáka sibiřského Nalka se konečně dočkala svého nápadníka! Dvouletý samec, který dostal jméno Vasil, se narodil v odchovném centru Zoo Moskva ve Volkolamsku. Několik dní se budou očuchávat a jinak seznamovat přes mříže, pak se uvidí, co bude dál.

Mají tygři rádi vodu? Náš Oliver od začátku vodě moc nedůvěřoval a vodnímu “výběhu” se spíše vyhýbal. Jak to ale dopadne, když mu ošetřovatelé vyrobí klouzavou, ledovou hračku? Podívejte se, jak se postupně vytrácela tygrova nedůvěřivost k vodnímu živlu a jak si po chvíli užíval koupel. Příště vám snad už ukáže nový tygří plavecký styl.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou patří mezi kulturní organizace zřizované Jihočeským krajem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist