O dnech otevřených ateliérů

Dny otevřených ateliérů jsou slavností výtvarného umění, do kterých se zapojují umělci, řemeslné dílny, galerie a umělecké školy. Jak už název akce napovídá, prioritou je ateliér, tvůrčí dílna nebo podobný prostor, kam můžeme my zvědavci strčit nos a kde narazíme na tvůrce, se kterým je možno krátce promluvit nebo s ním u kávy či sklenky vína strávit odpoledne nebo zakoupit umělecké dílo. Cílem akce je pomoci výtvarné scéně navázat a rozšířit dialog s lidmi a naopak umožnit veřejnosti poznat umělce a jejich práci jinak, než v prostoru galerie. Výtvarníky nijak nevybíráme, oslovujeme všechny umělce působící na území jižních Čech. Účastní se amatéři i uznávaní profesionálové a výběr necháváme na návštěvnících, ať si každý najde, co se mu líbí. V rámci víkendu, kdy probíhají Dny otevřených ateliérů, organizuje Jihočeský kraj prostřednictvím projektu Kulturní most také KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY s průvodcem do vybraných ateliérů, a jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Myšlenka uspořádat Dny otevřených ateliérů vznikla v rámci aktivit projektu Kulturní most, jehož vedoucím partnerem byl Jihočeský kraj, který převzal know-how od partnerské organizace Kulturvernetzung Niederösterreich, se kterou spolupracuje i v letošním roce. V roce 2013 byla navázána kooperace v rámci Dnů otevřených ateliérů i s Horním Rakouskem.

Dny otevřených ateliérů byly rozšířeny do  Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje díky aktivitám projektu Porta culturae. Oba projekty byly podpořeny z programu „Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“ a byly spolufinancovány Evropským fondem pro regionální rozvoj (ERDF).

Vyhledávání v databáziVyhledávání v kalendáři

TOPlist